TurkNet'de yaşadığım problem TT ekibinin yanlış bilgilendirmesi

Smoqed

Decapat
Merhaba, aktif olarak tam 6 yıldır TurkNet kullanıcısıyım herkes eleştirirken ben halen sağlayıcımın arkasında bulundum memnundum ki halen memnun olmaya çalışıyorum.
İnternetimi 1 yıldır 16Mbit olarak kullanıyordum dün öylesine online işlemlere girdiğimde 50Mbit hıza geçiş yapabileceğim yer aldı.
Hemen başvuru yaptım ve uyudum sabah online ders yaparken bir anda internetim gitti ve direk arıza kaydı açtım.

29.03.2021 22:33'da TT Ekibi tarafından LOG : arıza müşteri iç tesisat kaynaklıdır - TT tarafında sorun tespit edilmemiştir diyerek bir mesaj gönderildi.
İç tesisat alakalı bir problem doğsa sabah 11:30'da internetimi kullanamayacağımı tahmin ediyorum. Bir de 29.03.2021 02.30 sıralarında 16Mb'den 50Mb'e paket değişikliği başvurusu yaptım arıza kaydı teknik bilgileri iletince hat değerlerimin Upload Mevcut Hızı : 8189 Kbps Download Mevcut Hızı : 51176 Kbps olarak değiştiğini gördüm sorunum hala devam ediyor ve internete erişimim yok.

645681843.png

2991377601.png

Hocam orada genelde sallama şeyler girerler kendimden biliyorum. Türk Telekom hep böyle. Şuan gelip kontrol etmemek için bin bir takla atıyorlar. Sorunu çözmedikleri halde çözdük diye bilgilendirme yazarlar. Gelip bakmadan sanki bakmış gibi suçu kullanıcıya atarlar. Bu birazda bölgenizde ki TT elemanlarıyla alakalı.

Kendi kullanıcılarından olmadığınız için gelip bakmaya üşeniyorlar veya işlerine gelmiyor o yüzden kontrol sağlamadan kontrol edilmiş muamelesi yapıyorlar. Ve sanki naz yapar gibi mesajlar atıyorlar. Aynı sorunları yaşadım oradan biliyorum. Ama merak etmeyin Türknette bunun farkındadır. O mesajı geçiştirmek için attıklarını biliyorlarlardır.

Muhtemelen Türknet bu cevabın üzerine bir daha TT saha ekiplerine kontrol emri verecek. Ve muhtemelen yine aynı şeyi yapacaklar. Böyle böyle devam edip bezdirene kadar aynı şeyi yapacaklar ama en sonunda dayanamayıp gelecekler.

Hocam arıza kaydınıza şimdi baktım. Sorununuz hakkında dediğim gibi Türknet tekrar TT ekiplerine kontrol emri vermiş. Şuan arızanız teyit aşamasında gözüküyor. Bu çözülene kadar böyle tekrarlanır. Umarım TT çok naz yapmadan sorununuzu çözer.

Son düzenleme:
Merhaba, aktif olarak tam 6 yıldır TurkNet kullanıcısıyım herkes eleştirirken ben halen sağlayıcımın arkasında bulundum memnundum ki halen memnun olmaya çalışıyorum.
İnternetimi 1 yıldır 16Mbit olarak kullanıyordum dün öylesine Online işlemlere girdiğimde 50Mbit hıza geçiş yapabileceğim yer aldı.
Hemen başvuru yaptım ve uyudum sabah Online ders yaparken bir anda internetim gitti ve direk arıza kaydı açtım.

29.03.2021 22:33'da TT Ekibi tarafından LOG: Arıza müşteri iç tesisat kaynaklıdır - TT tarafında sorun tespit edilmemiştir diyerek bir mesaj gönderildi.
İç tesisat alakalı bir problem doğsa sabah 11:30'da internetimi kullanamayacağımı tahmin ediyorum. Bir de 29.03.2021 02.30 sıralarında 16MB'den 50 MB'e paket değişikliği başvurusu yaptım arıza kaydı teknik bilgileri iletince hat değerlerimin Upload Mevcut Hızı: 8189 Kbps Download Mevcut Hızı: 51176 Kbps olarak değiştiğini gördüm sorunum hala devam ediyor ve internete erişimim yok.

645681843.png

2991377601.png

%80 sorunun sizden kaynaklı olduğunu düşünüyorum.
VDSL'e geçişten sonra modem üzerinde gerekli yapılandırmaların yapılması gerekiyor.
Modem VDSL destekli mi öncelikle bundan emin olun. Sonrasında internet ayarlarını revize etmeniz gerekiyor. DSL teknolojisini otomatiğe veya VDSL'e alın. VDSL Vlan değerini 35 olarak değiştirin. Sonrasında tekrar deneyin.

İnternetimi 1 yıldır 16Mbit olarak kullanıyordum dün öylesine Online işlemlere girdiğimde 50Mbit hıza geçiş yapabileceğim yer aldı.
Hemen başvuru yaptım ve uyudum sabah Online ders yaparken bir anda internetim gitti ve direk arıza kaydı açtım.

29.03.2021 22:33'da TT ekibi tarafından log: Arıza müşteri iç tesisat kaynaklıdır - TT tarafında sorun tespit edilmemiştir diyerek bir mesaj gönderildi.
İç tesisat alakalı bir problem doğsa sabah 11:30'da internetimi kullanamayacağımı tahmin ediyorum. Bir de 29.03.2021 02.30 sıralarında 16MB'den 50 MB'e paket değişikliği başvurusu yaptım arıza kaydı teknik bilgileri iletince hat değerlerimin upload mevcut hızı: 8189 Kbps download mevcut hızı: 51176 Kbps olarak değiştiğini gördüm sorunum hala devam ediyor ve internete erişimim yok.

645681843.png

2991377601.png

Hocam bende aynı sıkıntıyı yaşadım ve bana da aynı cevabı veriyorlar. BTK şikayet et. Tavsiyem.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı1.PNG
    Ekran Alıntısı1.PNG
    995,5 KB · Görüntüleme: 114
Santral tarafından kısılmış gibi duruyor hızınız. Profil tanımlarınız ise doğru gözüküyor. Şu süreçte Türk.net'in de görip kontrol edebileceği şeyler doğru gözükmekte. İş tamamen Türk Telekom saha ekipleri kaynaklı gözüküyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı