TurkNet'e Geçilmeli midir?

TürkNet'e kesinlikle geçmeni öneririm, hattın destekliyorsa VDSL üzerinden 100 mbit hıza kadar destekliyor sitelerinden kendi adresini kontrol et kaç mbit alabileceğini öğrenebilirsin. Aynı altyapımda vdsl üzerinden 24 mbit pakete 12mbitten hızlı internet vermeyen ttneti kapatıp türknete geçtiğimde sabit 32mbps alabildim. Fazla online oyun oynamıyorum cs go da 20-50 ping arası değişiyor. Mobil uygulamaları ve online işlemleri gayet güzel ve hızlı çalışıyor.

TürkNet'e kesinlikle geçmeni öneririm, hattın destekliyorsa VDSL üzerinden 100 mbit hıza kadar destekliyor sitelerinden kendi adresini kontrol et kaç mbit alabileceğini öğrenebilirsin. Aynı altyapımda vdsl üzerinden 24 mbit pakete 12mbitten hızlı internet vermeyen ttneti kapatıp türknete geçtiğimde sabit 32mbps alabildim. Fazla online oyun oynamıyorum cs go da 20-50 ping arası değişiyor. Mobil uygulamaları ve online işlemleri gayet güzel ve hızlı çalışıyor.
Değerler ateş atıyor değil mi? Sanki Hatay'daki santrale Artvin'den bağlanıyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20180101-191209.jpg
    Screenshot_20180101-191209.jpg
    110 KB · Görüntüleme: 120
@Handsome Reis bence taahhütün yoksa deneme amaçlı geç. Gelsinler kursunlar bir iki hafta belki bir ay dene. Online oyunlarda test et ona göre karar vermen en mantıklısı. Ama bağlatmadan önce konuş. "Memnun kalmazsam anında kapatıyor musunuz?" diye. Sonra "Neden beğenmediniz?", "Neyine yetemedim ben senin?" gibi sevgili tribi sorularına maruz kalmayın:)

Bence saçma. 100 mbit hızına çıkması için fiber olsa diyeceğim ama bu sefer fiber varsa VDSL niye yok? Ne alaka yani? Kendi içinde çelişen bir firma olmuş bu TürkNet biraz:)
Genelde saha dolaplarına kadar fiber geliyor ama dolaptan sonrası bir çok kişiye ulaşmak adına eski bakır kablolar ile ADSL2+ hizmet veriyorlar. Bu TürkNet'in değil TT'nin saçmalığı. Bende bu durumdan mağdurum. Bazı yerlerde TürkNet'in kendi saha dolapları var onlar hakkında aynısı diyemiyeceğim. Sonuçta firmalardan önce o eski 4 telli bir çok noktası su alan, paslanmış, hatta kemirilmiş eski alt yapıdan kurtulmak lazım, bu gidişle 200 yıla zor.

@Ulunay aynısı şu an oturduğumuz binada aynı sorunu yaşıyoruz. Fiber kutusu var ama Uydunet ve Superonline desteklemiyor. Mecburen VDSL kullanıyorum bende. Ama memnunum şu an için Superonline'dan açıkçası:)
@Handsome Reis yeni kampanyasında taahhütün 120 TL'ye kadar ödüyor TürkNet. İlgini çekerse kontrol et sitesinden bence. Adresine göre ne kadar hız alacağını belirtiyor.

Bir şey daha ekleyeyim diğer internetlere göre biraz fazla ping çıkıyor Turknet'te. Şöyle izah edeyim: Alt komşum TTNET kullanıyor, onun pingi 60'ken ben 80-90 civarında geziyorum.
O zaman hiç denemiyorum TürkNet'i. Sınıftan 2 arkadaşım denemiş beğenmiyorlar ve çıkması zor diyorlar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı