TurkNet'e geçiş sürecim

Geçiş süreci ile ilgili genel değerlendirmem:
01.09.2022 tarihinde altyapı sorgulaması yaptığımda altyapıda GigaFiber geldiğini gördüm ve hemen müşteri hizmetleri ile iletişime geçtim. O gece online işlemlerden gerekli belgeleri yükledikten sonra geçiş sürecim hemen başlatıldı , geçişimiz için telefondan sesli onay alındı ve 2-3 gün sonra ekipler gelip hat değerlerini ölçtüler , hat değerlerinin ölçülmesinden sonra randevu talebini vadettiklerinden biraz gecikmeli dahi olsa bugüne 08.09.2022 tarihine verildi. Ve an itibariyle aktivasyon ve kurulum tamamlanmış durumda tüm süreç adına TurkNet ve ekibine ayrıca buradaki destek hattına teşekkür ediyorum. (@500498 @TurkNet Destek Ayşegül @TurkNet Destek Tutku )

Modem kurulumu ve apartman içinden gelen kabloyu çekmeye gelen arkadaşlar çok ilgili , güler yüzlü ve işlerinde gayet titiz davrandılar . Onlara da buradan teşekkürlerimi iletiyorum.

Son olarak altyapı sürecini takip eden ekiple müşteri hizmetleri ekibi arasında zaman zaman kopukluk olduğunu gördüm. Örneğin : MH'yi aradığımda binaya konulan kutudan haberleri yoktu ve benden geldiğine dair görsel iletmemi istediler.

Sonuç olarak ufak tefek pürüzler olsa dahi an itibariyle bağlantım tamamlanmış durumda.
Tüm Süreç 01.09.2022 ile 08.09.2022 arası gibi 7 günlük süreç içerisinde tamamlandı.(Daha kısa süre vadedilmişti ancak yoğunluk sebebiyle anlayışlı davranmak durunda kaldık.)
Genel olarak aldığım hizmetten memnun olduğumu belirtmek isterim.

Geçiş süreci ile ilgili genel değerlendirmem:
01.09.2022 tarihinde altyapı sorgulaması yaptığımda altyapıda GigaFiber geldiğini gördüm ve hemen müşteri hizmetleri ile iletişime geçtim. O gece Online işlemlerden gerekli belgeleri yükledikten sonra geçiş sürecim hemen başlatıldı, geçişimiz için telefondan sesli onay alındı ve 2-3 gün sonra ekipler gelip hat değerlerini ölçtüler, hat değerlerinin ölçülmesinden sonra randevu talebini vadettiklerinden biraz gecikmeli dahi olsa bugüne 08.09.2022 tarihine verildi. Ve an itibarıyla aktivasyon ve kurulum tamamlanmış durumda tüm süreç adına TurkNet ve ekibine ayrıca buradaki destek hattına teşekkür ediyorum. (@500498 @TurkNet Destek Ayşegül @TurkNet Destek Tutku )

Modem kurulumu ve apartman içinden gelen kabloyu çekmeye gelen arkadaşlar çok ilgili, güler yüzlü ve işlerinde gayet titiz davrandılar. Onlara da buradan teşekkürlerimi iletiyorum.

Son olarak altyapı sürecini takip eden ekiple müşteri hizmetleri ekibi arasında zaman zaman kopukluk olduğunu gördüm. Örneğin: Mh'yi aradığımda binaya konulan kutudan haberleri yoktu ve benden geldiğine dair görsel iletmemi istediler.

Sonuç olarak ufak tefek pürüzler olsa dahi an itibarıyla bağlantım tamamlanmış durumda.
Tüm süreç 01.09.2022 ile 08.09.2022 arası gibi 7 günlük süreç içerisinde tamamlandı.(daha kısa süre vadedilmişti ancak yoğunluk sebebiyle anlayışlı davranmak durunda kaldık.)
Genel olarak aldığım hizmetten memnun olduğumu belirtmek isterim.

Hocam yine de destek talebi oluşturum bence, 200 Mbps normal değil 1000 Mbps olması gerekiyor GigaFiber de.

Hocam yine de destek talebi oluşturum bence, 200 Mbps normal değil 1000 Mbps olması gerekiyor GigaFiber de.
Elbette destek talebi oluşturacağım fakat sistemimle alakalı bir problem oluşmuş olabilir (laptopum baya eski )onu kontrol ettikten sonra ekiplerle iletişime geçeceğim.
@Ethem Efe

Donanım olarak Ethernet kablosuyla bağlanmadığın sürece maksimum bu kadar alabiliyosun. Tabii bunda senin modemine 2.4GHz mi yoksa 5GHz ile mi bağlandığınında payı var.

Eğer Ethernet kablosuyla bağlanırsan başka bir sorun yok ise 700 800'lere kadar çıkarsın.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-09-09-08-10-47-334_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-09-09-08-10-47-334_com.android.chrome.jpg
    58,9 KB · Görüntüleme: 25
07.09.2022 itibariyle güncelleme :
Randevu oluşturulmak üzere aranacağımızı bildiren SMS ulaştı , ayrıca online işlemlerden saha ekibinin yönlendirildiğine dair güncelleme yapılmış durumda .

@TurkNet Destek Ayşegül teşekkürler bağlantı için bekliyoruz.

07.09.2022 Tarihi itibariyle 17:59 civarı müşteri hizmetleri tarafından arandım ve yarın için kuruluma gelecekleri söylendi. Yarınki kurulumdan sonra gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğim.

Desteğiniz için teşekkürer @TurkNet Destek Ayşegül

08.09.2022 itibariyle güncelleme :

Ekipler geldi kurulum tamamlandı.

An itibariyle hız değerlerim.
Sizce GigaFiber için bu hız değerleri normal mi ?
@500498 @TurkNet Destek Ayşegül @TurkNet Destek Tutku
Merhaba, aldığınız hız değerlerinden bir artış olmadıysa destek kaydı oluşturur musunuz? Fiber ekibimiz hız profilinizi kontrol ederek bilgi verecektir.

Merhaba, aldığınız hız değerlerinden bir artış olmadıysa destek kaydı oluşturur musunuz? Fiber ekibimiz hız profilinizi kontrol ederek bilgi verecektir.
Sanırım hız değerlerim kullandığım sistem gereksinimlerimle ilgili gerekli sistem güncellememi yaptıktan sonra sorun devam ederse sizle iletişime geçeceğim .

10.09.2022 itibariyle hız değerlerim adeta uçuyorum . 🚀 🚀 🚀
speed test.png

Teşekkürler @500498 @TurkNet Destek Ayşegül @TurkNet Destek Tutku

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı