TurkNet'e geçmek ne kadar iyi?

sormix

Hectopat
Daha fazla  
Vodafone'ndan TurkNet'e geçeceğim. Ufak bir hatamdan dolayı süreç uzadı. Bu süre zarfında biraz kullanıcı yorumları okudum. Çok fazla internet ile ilgili şikayetler okudum. Üstüne bir de müşteri hizmetleri yetersizliği eklenince iş daha da kötü oldu. Sokağımda ve birkaç binada Türk Telekom fiber var. Oturduğum bina eski olduğundan Türk Telekom fiber vermeyeceklerini söylediler. Depremde yıkılırsa kablolar boşa gitmesin diye herhalde. :). Santrale mesafem 30-40 metre falan. 85 alırsın dediler. Ama binadaki diğer TurkNet kullanıcıları 100 alıyor. Büyük ihtimal modem bir sıkıntı çıkarmazsa bende 100 alırım. Bir de taahhüt yok fakat her sene zam olayı gözümü korkutuyor. Fiyat performans olarak eşi yok ama faturayı babam ödüyor. Zaten 80 TL ödüyorduk 20TL bir şey değil. Fakat yarın bir gün bu fatura 130 140 TL olursa babama ne diyeceğim? Kısaca sormak istediğim siz memnun musunuz? TurkNet'le ilgili bir sıkıntı yaşadınız mı?

Zam olmadan önce haber veriyorlar. Yani fiyatı beğenmezseniz başka bir sağlayıcıya geçebilirsiniz. Ayrıca zaten 130-140 olacağını sanmıyorum şahsen.

Merhaba 2017'den beri TurkNet kullanıyorum. Türk Telekom tarafında bir sorun yaşamazsanız çok bir problem olmuyor. Her sene nisan Mayıs gibi bir durum değerlendirilir fiyat size söylenir 1-2 ay sonra tarifelere zam yapılır.

Ben memnunum geçilir 100'lük pakette 110 alıyorum. Zamları genelde temmuz ayında yapıyorlar o zamana kadar denemiş olursunuz, kod ile de 1 ay ücretsiz kullanırsınız.

Müşteri hizmetleri yetersizliği olayı sanırım toplumumuzdan alakalı. 2 ya da 3 yıldır kullanıyorum bunca zamandır yaşadığım sıkıntı toplasan 10 defa olmamıştır. Websiteleri üzerinden sakin ve tatlı dille yazdığınız arıza kaydınıza 24 saatte yanıtla ya da arayarak ulaşıyorlar. Altyapıyla ilgili bir sıkıntı varsa direkt Türk Telekom yetkililerini yönlendirip binanıza geliyorlar. Zaten binanızda kullanan var ve sıkıntı yaşamıyorlarsa sizde yaşamazsınız. İlk çömezlikleri yok ve iyi bir firma yolunda ilerliyorlar. Rakiplerine göre daha uygun olmasının sebebi böyle şeylerden tasarruf edilmesi. Tasarruftan ziyade bence başarılı çünkü m. Hizmetlerini 1 saat arayıp aldığım tek çözüm modem resetle olmaktansa 24 saat bekler mantıklı bir çözüm dinlerim daha iyi. Fiyatlarda zam olayına gelirsek maalesef ülkenin içinde olduğu durumdan dolayı. Yılda 5 lira zam yediği günleri bile hatırlarım ama bu sene sanırım 10 ya da 15 lira zamlanmıştı.

Tek sıkıntısı t. T altyapısı kullanması. Sıkıntı olduğu zaman öldüm kaldım olacakta o zaman TT gelip eve bakıyor yoksa kendi müşterisi dışına kolay kolay bakmıyorlar. Çok yaşadım bunu. Ama genellikle eğer ki t. Telekom kaynaklı sıkıntı çıkmazsa mutlu mesut yaşarsın. Başkada bin dereden su getirttirirler. Yani fiyat yüksek hız açısından bulunmaz nimet TurkNet. 3 senedir kullanıyorum memnunum.
Modem değerlerini at bakalım kaç MB alacağına onların dedklerine bakma sen.

Vodafone'ndan TurkNet'e geçeceğim. Ufak bir hatamdan dolayı süreç uzadı. Bu süre zarfında biraz kullanıcı yorumları okudum. Çok fazla internet ile ilgili şikayetler okudum. Üstüne bir de müşteri hizmetleri yetersizliği eklenince iş daha da kötü oldu. Sokağımda ve birkaç binada Türk Telekom fiber var. Oturduğum bina eski olduğundan Türk Telekom fiber vermeyeceklerini söylediler. Depremde yıkılırsa kablolar boşa gitmesin diye herhalde. :). Santrale mesafem 30-40 metre falan. 85 alırsın dediler. Ama binadaki diğer TurkNet kullanıcıları 100 alıyor. Büyük ihtimal modem bir sıkıntı çıkarmazsa bende 100 alırım. Bir de taahhüt yok fakat her sene zam olayı gözümü korkutuyor. Fiyat performans olarak eşi yok ama faturayı babam ödüyor. Zaten 80 TL ödüyorduk 20TL bir şey değil. Fakat yarın bir gün bu fatura 130 140 TL olursa babama ne diyeceğim? Kısaca sormak istediğim siz memnun musunuz? TurkNet'le ilgili bir sıkıntı yaşadınız mı?
Merhabalar, artan maliyetleri müşterilerimize minimum düzeyde yansıtıyoruz. Fiyat güncellemesi söz konusu olacağında müşterilerimizi önceden bilgilendiriyoruz.

bende 1 yılı gectı tasıdım turknete sorun yok sorun olursada yardımcı oldular..tek eksık yonu abone olduktan sonra canlı musterı hızmetlerı yok sadece oım den destek kaydı acıyorsunuz o sekıl devam edıyuor....mennun olmasan zaten bırakırdım..kısacası mennunum
fıyatlar yaz yazdan zam alıuyor genelde kucük bır mıktar her sebeke yapıor sonucta zam olayını fakat fıyat normal zaten tahaddut yok bıraksanızda zararınız olmazki...
sızın mesafe yakın altyapıda sorun yok ıse acıldıktan sonra hat degerlerıne bakarsınız uyumlu ıse 100 mbps actırırsınız turknet halldeıyor hepsını zaten..

Geri
Yukarı