TurkNet'te oyunlarda yüksek packet loss

eneszz

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar geçen gün TurkNet altyapı çalışması yaptı ve sonrasında oyunlarda packet loss olmaya başladı. PUBG'de aralıklarla %1-%3 arası packet loss oluyor, LoL'de falan da anlık lag oluşuyor. Ping Plotter'dan baktığımda bazı hoplarda packet loss gözüküyor, bu değerler benim oyunuma etki eder mi? Yoksa önemsiz mi? Destek kaydı açtığımda bana bir sorun olmadığını yazıyorlar.

342.jpg

2132.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sizde ilk hopta sıkıntı var. İlk hoptaki sıkıntı modem kaynaklıdır, Türknet ilk hoptaki paket kaybına en ufak bir şey yapamaz. Yapmaz da zaten. Yapmasın da zaten, modem sizin modeminiz.

Başka bir modemle denediniz mi?

Hocam sizde ilk hopta sıkıntı var. İlk hoptaki sıkıntı modem kaynaklıdır, Türknet ilk hoptaki paket kaybına en ufak bir şey yapamaz. Yapmaz da zaten. Yapmasın da zaten, modem sizin modeminiz.

Problemin kaynağını hocam belirtmiş. Modeminizle alakalı olduğu konusunda hemfikirim kendisiyle.

Arkadaşlar geçen gün TurkNet altyapı çalışması yaptı ve sonrasında oyunlarda packet loss olmaya başladı. PUBG'de aralıklarla %1-%3 arası packet loss oluyor, LoL'de falan da anlık lag oluşuyor. Ping Plotter'dan baktığımda bazı hoplarda packet loss gözüküyor, bu değerler benim oyunuma etki eder mi? Yoksa önemsiz mi? Destek kaydı açtığımda bana bir sorun olmadığını yazıyorlar.

Eki Görüntüle 1051380

Eki Görüntüle 1051381

CRC hatanız var. Ankastreden modeme eksiz CAT6 kablo çekmenizi öneririm.

öncelikle ,başka modemle deneme şansım olmadı.çünkü başka modemim yok ,eğer yeni modem alırsamda sorun düzelmesse diye cesaret edemedim .Dediğin gibi ilk hoptaki sorun modem kaynaklı bir sorunsa yeni modem almak şart .Bu kullandığım modem yaklaşık 10 yıllık bir modem.
CRC hatanız var. Ankastreden modeme eksiz CAT6 kablo çekmenizi öneririm.
Dediğinizi yakında yapmayı planlıyorum,şuan duvardan dönüştürücü ile etherneti bağlıyorum sanırım ordaki parazitlenmeden kaynaklı değil mi ?
Bende de paket kaybı oluyor ama nadiren bunun neden kaynaklı olduğunu ben nasıl anlayabilirim?
Arkadasların söylediği gibi eğer ilk hopsa sanırım modem kaynaklı fakat diğer hoplarda paket loss varsa iss kaynaklıdır diye biliyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı