TurkNet'ten ayrılmak mantıklı olur mu?

ineffablefishy

Hectopat
TurkNet'e hızımın düşük olduğunu söylemek için destek kaydı açmıştım ve onlarda TT'ye arıza kaydı açtılar. TT sorun müşteri iç tesisatından kaynaklı olduğunu söyledi ve TurkNet bana ücretli saha ekibi hizmeti almak ister misiniz diye sordu. Bende kabul ettim. Saha ekibi geldi, ölçüm aldı ve arızanın TT kaynaklı olduğunu söyledi. Gelen eleman gittikten sonra modemi taktıktan sonra oyun indirmeye başladım ve hızım 25Mbps'ten 50Mbps'e çıkmıştı. 2-3 gün sonra tekrar düştü ve bende tekrardan destek kaydı açtım. İnternet hızı neden bu kadar istikrarsız diye. TurkNet ise bunun sebebini bilmediklerini, yine TT'ye arıza kaydı açtıklarını belirttiler. 2 gün sonra TT'den yine arıza müşteri iç tesisatından kaynaklı diye kayda dönüş yapıldı (ekibin evime gelip, ölçüm vs. alıp, sorun TT kaynaklı demesine rağmen). Bunun üzerine TurkNet yine isterseniz 300TL ücretle saha ekibi yönlendirebiliriz dediler. Sorum şu saha ekibi gelmeden önceki gün 25Mbps hız alırken, saha ekibi gittikten hemen sonra hızım nasıl 50Mbps'e çıkabiliyor? Sorun kimden kaynaklı?

(Bizimde iç tesisatımızda hafif bir sorun varmış ama gelen saha ekibinin dediğine göre sorunun çoğunluğu TT'den kaynaklıymış.)

Onu bilemem ama ben memnundum bir süre kullandım. Sonra zam yapmayız dedikçe 3 kere arka arkaya zam yaptılar sonra başka bir ISS geçtim. Aynı hızı 110 TL ile alıyorum. Bu sitede o ISS'yi yasaklılar listesine koymuşlar bence komik bir durum o yüzden belirtemiyorum. Ayrıca dikkatli ol forum yönetimi TurkNet sponsoru gibi bir şey.

Onu bilemem ama ben memnundum bir süre kullandım. Sonra zam yapmayız dedikçe 3 kere arka arkaya zam yaptılar sonra başka bir ISS geçtim. Aynı hızı 110 TL ile alıyorum. Bu sitede o ISS'yi yasaklılar listesine koymuşlar bence komik bir durum o yüzden belirtemiyorum. Ayrıca dikkatli ol forum yönetimi TurkNet sponsoru gibi bir şey.
Turknet sponsor zaten

TurkNet sponsor zaten

Sponsor diye sorunumu çözmeme engel olmazlar herhalde ya.

Çoğu altyapı TT'ye bağlı olduğu için sorunu onların halletmesi gerekiyor bence.

TurkNet'in altyapı sorgulama sitesinde altyapımın desteklediği hız 30Mbps olarak gözüküyor. Geçenlerde TT'yi teklif almak için aramıştım, onların sorgulamasında ise altyapımın desteklediği hız 75Mbps olarak gözüküyormuş. O yüzden TurkNet kaynaklı bir sorun olabileceğini düşünüyorum.

Hocam benzer bir durumu yaşadım. İlk olarak kendi sıkıntını çözmediğin zaman hiç bir yardım alamazsın. Evinin tesisatını yenile(Ben 20 metrelik ethernet alıp kapının dışına kadar uzatmıştım) sonra tesisatı bağlat ekip çağırıp(ücretsiz). Sonra sıkıntın devam ediyorsa her türlü çözülür. Eğer genel bir sıkıntı olsaydı zaten mahalle ayağa kalkardı.

Geri
Yukarı