TürkNet vs Türk Telekom vs Fibim internet

gurkan356

Hectopat
Yer
Kütahya
Merhaba arkadaşlar,

Aşağıyı okumak istemeyen arkadaşlar için özet geçeyim.
  • TürkNet 75 Mbit/sn 86₺ (VDSL) taahhütsüz.
  • Türk Telekom HiperNet (kaç Mbit olduğunu göstermiyor, tahminimce o da 75-80Mbit/sn VDSL), 100Mbit/sn tarife fiyatı 24 ay taahhütlü, ilk ay bedava 155₺
  • Fibim net (gerçek fiber GPON-XPON) 100Mbit/sn destekliyor, tarife fiyatı 140₺ 24 ay taahhütlü fiyat, 150₺ taahhütsüz fiyat.

Okumak isteyen ve bana asıl yardımcı olacak arkadaşlar için durumum şöyle;
Turkcell Superonline 16Mbit internet kullanıcısıyım. İlk aldığımda arızalardan illallah etmiştim, şu an için 14Mbit olarak kullanıyorum, son zamanlarda biraz ping problemlerim var ama evdekal yoğunluğundandır galiba.

Asıl ana problemim
ise eşim Netflix izlerken ben kesinlikle oyun oynayamıyorum. BF5'te pingim 2000MS'lere kadar çıkıyor CoD Warzone'da da hem pingim hem de paket kaybım oynanmayacak kadar yükseliyor. Eşim Netflix izlerken ben oyun oynamak istiyorum, ayrıca IP TV'de almayı planlıyorum bu yüzden böyle bir internet arayışına girdim.

VDSL, gpon-xpon farkları nedir bilmiyorum, sitelerinde ne yazıyorsa onu aldım. Fibim interneti ben de yeni duydum. Bizim binanın altına kadar yol kazıp yeni hat döşediler ve posta kutularımıza broşür bıraktılar. Oradan gördüm ve teyit ettim, 100Mbit hız verebiliyorlar ve hatları yeni. Sizce hangisini tercih etmeliyim? Ayrıca 50Mbit veya 32Mbit internet benim problemime çözüm olur mu?

Son düzenleme:
Arkadaşlar yazamadığım için kusura bakmayın. Santral odası kilitliydi, açtırdım, Fibim internet firması yeni bir kutu yapmış oraya. Fotoğrafını çekme fırsatım olmadı. İçini açıp bakamadım, anahtarı fibim yetkililerindeymiş. Apartmandan bir kişi bağlatmış, bu kutudan daireye fiber kablo çekiyorlarmış, modemin kendisi direk olarak gpon terminal olarak vazife görmekteymiş ve fiber port modem de sonlandırılmaktaymış. Sonuç olarak gpon bir fiber var fakat hem bilinen bir marka olmaması hem de airfiber demeniz sebebiyle Fibim'den vazgeçtim. Aslında Türknet'e geçecektim, forumdaki şikayetlerden dolayı, Milleni.com bağlatma kararı aldım son olarak.
Hocam ben olsam bağlatan komşu ile konuşur memnun olup olmadığını sorardım. Eğer memnun ise düşünebilirdim.

Hocam çok memnunmuş, fakat 10Mbit internet kullanıyor 40 liraya. Yani 100Mbit ile kıyaslama yapılamaz, ayrıca oyun da oynamıyor, ping değerlerini ölçmemiştir bile.
Bilgisayarınız götürüp bir test izni isteyin derim. 2 dakikada kablolu şekilde yapacağınız test kararınızı etkileyecektir.

Millenicom da hız ve ping dalgalanması var.
Kac Mbit internet kullanıyorsunuz ve ne kadarlik bir dalgalanma var? Oyunlarda pingler kaclarda ve ne kadarlik bir oynama var? Bilgi verebilirseniz sevinirim. O kadar kararsız kaldım ki anlatamam.
Bilgisayarınız götürüp bir test izni isteyin derim. 2 dakikada kablolu şekilde yapacağınız test kararınızı etkileyecektir.
Şu korona sürecinden dolayi millet evine yiyecek alirken bile 2 defa düşünüyor, 3 defa temizliyor, disardan birini evine alacaklarını düşünmüyorum, alsalar bile ben onlari böyle bir riske atmak istemem açıkçası.

Yeni konular

Geri
Yukarı