TürkNet vs Türk Telekom vs Fibim internet

gurkan356

Hectopat
Yer
Kütahya
Merhaba arkadaşlar,

Aşağıyı okumak istemeyen arkadaşlar için özet geçeyim.
  • TürkNet 75 Mbit/sn 86₺ (VDSL) taahhütsüz.
  • Türk Telekom HiperNet (kaç Mbit olduğunu göstermiyor, tahminimce o da 75-80Mbit/sn VDSL), 100Mbit/sn tarife fiyatı 24 ay taahhütlü, ilk ay bedava 155₺
  • Fibim net (gerçek fiber GPON-XPON) 100Mbit/sn destekliyor, tarife fiyatı 140₺ 24 ay taahhütlü fiyat, 150₺ taahhütsüz fiyat.

Okumak isteyen ve bana asıl yardımcı olacak arkadaşlar için durumum şöyle;
Turkcell Superonline 16Mbit internet kullanıcısıyım. İlk aldığımda arızalardan illallah etmiştim, şu an için 14Mbit olarak kullanıyorum, son zamanlarda biraz ping problemlerim var ama evdekal yoğunluğundandır galiba.

Asıl ana problemim
ise eşim Netflix izlerken ben kesinlikle oyun oynayamıyorum. BF5'te pingim 2000MS'lere kadar çıkıyor CoD Warzone'da da hem pingim hem de paket kaybım oynanmayacak kadar yükseliyor. Eşim Netflix izlerken ben oyun oynamak istiyorum, ayrıca IP TV'de almayı planlıyorum bu yüzden böyle bir internet arayışına girdim.

VDSL, gpon-xpon farkları nedir bilmiyorum, sitelerinde ne yazıyorsa onu aldım. Fibim interneti ben de yeni duydum. Bizim binanın altına kadar yol kazıp yeni hat döşediler ve posta kutularımıza broşür bıraktılar. Oradan gördüm ve teyit ettim, 100Mbit hız verebiliyorlar ve hatları yeni. Sizce hangisini tercih etmeliyim? Ayrıca 50Mbit veya 32Mbit internet benim problemime çözüm olur mu?

Son düzenleme:
altya'pi göre seçilme'sine lazim hangisi hız daha fazla veriyorsa sor.
Türk telekom 82 Mbit/sn verebiliyor, Türknet 75 Mbit/sn, Fibim 100 Mbit/sn.

Diğerleriyle hiç uğraşma direk Türk Telekom'a geç.
En azından kopma vs. olmuyor. Bir sıkıntı çıktığında ilgileniyorlar.
Fibim internet müşteri hizmetlerine, 10 saniyede bağlandım ve bina içindeki tesisatla ilgili bir sıkıntı olup olmadığını sordum. Müşteri hizmetleri 2 dakika içerisinde teknik ekip ile görüşüp tarafıma bilgi verdi. Aşırı hızlı bir dönüş, ne TT, ne de Türknet'te böyle bir hızlılık olmaz. Fibim'in de müşteri hizmetleri iyiye benziyor. Kararsız kaldım o yüzden.

Türk telekom 82 Mbit/sn verebiliyor, Türknet 75 Mbit/sn, Fibim 100 Mbit/sn.

Fibim internet müşteri hizmetlerine, 10 saniyede bağlandım ve bina içindeki tesisatla ilgili bir sıkıntı olup olmadığını sordum. Müşteri hizmetleri 2 dakika içerisinde teknik ekip ile görüşüp tarafıma bilgi verdi. Aşırı hızlı bir dönüş, ne TT, ne de Türknet'te böyle bir hızlılık olmaz. Fibim'in de müşteri hizmetleri iyiye benziyor. Kararsız kaldım o yüzden.
Sen ona sorun olunca bak. 😀

Fibim Net ne ya? WiFi ile internet veriyorlar anladığım kadarıyla. GPON falan yazmışlar bir de utanmadan. Telekom hatsız GPON nasıl vereceklermiş?

Bu tür saçma sapan yalancı firmalardan uzak durmakta fayda var. Millenicom'a bakabilirsiniz onlar galiba 99 TL'ye veriyordu.

Fibim Net ne ya? WiFi ile internet veriyorlar anladığım kadarıyla. GPON falan yazmışlar bir de utanmadan. Telekom hatsız GPON nasıl vereceklermiş?

Bu tür saçma sapan yalancı firmalardan uzak durmakta fayda var. Millenicom'a bakabilirsiniz onlar galiba 99 TL'ye veriyordu.
Saçma sapan yalancı bir firma olduğunu düşünmemekle birlikte, binamıza kadar kendi kablolarını çektiklerini gözümle gördüm. Araçlarımızı falan çektik kazı için. Millenicom'a da baktım, Türknetle birebir aynı diye listeye eklemedim.

Son düzenleme:
Fibim yeni mi türedi :D
Lorem ipsum dolor sit amet Gerçekten böyle bir firmayı karşılaştırma listesine eklediğiniz için tebrik ederim.
1588584528852.png

Eğer hem netflix ve ip tv hemde oyun oynayacaksan 100 mbit altında internet almanı tavsiye etmem. Çünkü 35 vb mbit internet kesinlikle yetmeyecektir.
Yazımı komple okuyup, Türknet ve millenicom arasındaki farklardan bahsettiğiniz, hız anlamında fikir verdiğiniz, görüşlerinizi uzun uzun yazıp yardımcı olmaya çalıştığınız için cidden teşekkür ederim. Hepsini dikkate alacağım.

Saçma sapan yalancı bir firma olduğunu düşünmemekle birlikte, binamıza kadar kendi kablolarını çektiklerini gözümle gördüm. Araçlarımızı falan çektik kazı için. Millenicom'a da baktım, Türknetle birebir aynı diye listeye eklemedim.

Fotoğraf alabilir miyim binanızdaki kabloların? Eğer TT, Superonline, Kablonet ve Vodafone'dan sonra yeni bir firma başladıysa güzel bir şey.

En altta gördüğünüz gibi AirFiber oldukları açıkça yazıyor.

Geri
Yukarı