TurkNet'ten Netspeed'e geçişte hız düşüşü oldu

Benim 2 hafta oldu Turknet'den netspeed e geçeli. İkisi de aynı altyapıyı kullanıyor.(türk telekom). Turknette hızım(90mbps). netspeed(105mbps). ben gayet memnunum. başta tereddütlerim vardı. ilki geçmişim.
Sizin sorununuz büyük ihtimalle modem ayarlarıyla alakalı olabilir.
Modem ayarları derken? Zaten resetlenip sıfırdan kurulmuyor mu?

Hattın 63 Mbps Max destekliyor @EkmekArasiHDD in dediği gibi 50 60 TL için boş firmalara geçmeyin bu firmalar problemli zaten Haziran'da bütün hepsine zam gelecek.

Şu anda hala 36-7 Mbps internet almaktayım tekrar arayıp söylemeli miyim bilmiyorum. Kendileri çok emin konuşuyorlar sanki TurkNet kullanırken bu hızları almamışım gibi.

Ara söyle böyle boş markalara geçmeyin sonra kötü olduğunu söyleyince biz suçlu oluyoruz.

Hocam arayın ve hızınızı 75 Mbps'e sabitlemelerini isteyin. Boş yere düşük hız alıyorsunuz.
ekran-goeruentuesue-43-png.png

Bu değerde nasıl 75 sabitlenecek? Zaten max 57516 diyor modem değeri? Yoksa ben mi yanılıyorum?

Eki Görüntüle 1761217

Bu değerde nasıl 75 sabitlenecek? Zaten max 57516 diyor modem değeri? Yoksa ben mi yanılıyorum?
Maksimum değer tanımlı hıza göre hesaplanıyor. 75 Mbps'e sabitleyin dediğinizde direkt 75 Almayacaksınız. Oradaki maksimum ulaşabileceğiniz hızınız 75 Mbps olacaktır. Modeminiz otomatik SNR modunda en fazla 8 dB'e düşecek şekilde hızınızı ayarlayacaktır. Ha denemek isterim derseniz de DSL ayarlarına girip VDSL SNR Margini kendi elinizle düşüp daha yüksek kapasite ve hız elde edebilirsiniz ancak dikkat edin. Eğet hattınız düzgün değilse stabillik yavaş yavaş yok olacaktır.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı