TurkNet'ten Superonline'a geçersem hızım artabilir mi?

Berke Metin

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 2 yıldır TurkNet kullanıcısıyım ve arada sorunlar yaşatsa da genel olarak memnundum fakat gelen son zamlardan sonra acaba tekrardan Superonline'a mı dönsem diye düşünmeye başladım. Her ne kadar taahhütsüz iyi bir hizmet sağlasa da fiyatların hiç belli olamayacağı şu dönemde hizmet açısında taahhütlü olsa da daha iyi olan başka bir ISS'e geçiş sağlanır mı sorusu aklıma takıldı.

Altyapı hızım normalde 60-65 civarındaydı fakat gün geçtikçe kendi kendine düştü. Şu an için modem arayüzünde alabildiğim Max download hızı 43-45Mbps, upload hızı da 7-10Mbps olarak gözüküyor. Ben de bu hızın 3-5Mbps altını 8-9 arası bir SNR margin değeri ile kullanıyorum. İnternette altyapı testlerine tutunca da altyapı hızını TurkNet'in kendi sitesinde 35, diğerlerinde 61Mbps olarak görüyorum.

Merak ettiğim şu, daha geçenlerde bizim caddemize yanlış bilmiyorsam gene bir Superonline hattı bağlandı ve Superonline'ın altyapı testinde adresimde fiber kullanılabileceği söyleniyor fakat hız gösterilmiyor. Superonline Türk Telekom altyapısını kullanıyor diye biliyorum ama kendi altyapısı var tarzı yorumlar da çok gördüm o yüzden sormak istedim, sizce ISS'i değiştirirsem hat değerlerimde pozitif bir gelişme olabilir mi?
Türknet gene sabit fiyatlı haliyle aylık 40-70 tl civarı ucuz kalıyor ama hat değerlerimde pozitif bir gelişme olacaksa ve çok daha iyi bir teknik destek alabileceksem geçiş düşünülebilir gibi geliyor. Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 2 yıldır TurkNet kullanıcısıyım ve arada sorunlar yaşatsa da genel olarak memnundum fakat gelen son zamlardan sonra acaba tekrardan Superonline'a mı dönsem diye düşünmeye başladım. Her ne kadar taahhütsüz iyi bir hizmet sağlasa da fiyatların hiç belli olamayacağı şu dönemde hizmet açısında taahhütlü olsa da daha iyi olan başka bir ISS'e geçiş sağlanır mı sorusu aklıma takıldı.

Altyapı hızım normalde 60-65 civarındaydı fakat gün geçtikçe kendi kendine düştü. Şu an için modem arayüzünde alabildiğim Max download hızı 43-45Mbps, upload hızı da 7-10Mbps olarak gözüküyor. Ben de bu hızın 3-5Mbps altını 8-9 arası bir SNR margin değeri ile kullanıyorum. İnternette altyapı testlerine tutunca da altyapı hızını TurkNet'in kendi sitesinde 35, diğerlerinde 61Mbps olarak görüyorum.

Merak ettiğim şu, daha geçenlerde bizim caddemize yanlış bilmiyorsam gene bir Superonline hattı bağlandı ve Superonline'ın altyapı testinde adresimde fiber kullanılabileceği söyleniyor fakat hız gösterilmiyor. Superonline Türk Telekom altyapısını kullanıyor diye biliyorum ama kendi altyapısı var tarzı yorumlar da çok gördüm o yüzden sormak istedim, sizce ISS'i değiştirirsem hat değerlerimde pozitif bir gelişme olabilir mi?
TurkNet gene sabit fiyatlı haliyle aylık 40-70 TL civarı ucuz kalıyor ama hat değerlerimde pozitif bir gelişme olacaksa ve çok daha iyi bir teknik destek alabileceksem geçiş düşünülebilir gibi geliyor. Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Superonline kendi altyapısı var. Göknet, TurkNet altyapı sorgulaması yapabilir misiniz?

Turkcell'in kendi altyapısı da var. Altyapısı olmayan yerlerde herkes gibi telekom kullanıyor. Ben 200'lük paketteyim, durum bu.

HızTesti.jpeg

Superonline kendi altyapısı var. Göknet, TurkNet altyapı sorgulaması yapabilir misiniz?

Göknet ve Millenicom altyapı testinde alabileceğim Max hız 62-60Mbps, TurkNet'in kendi altyapı testinde ise 35Mbps olarak göründü.

Ayrıca gerekli olur mu emin değilim ama santrale 260 mt uzaklıktayım :/

Superonline aşırı sansür uyguluyor, hele kötü CGN bölgesindeyseniz deli edebilir, en basitinden 100'lük pakette Netflix 20-25 alıyorum gidip Amerika sunucusuna bağlanıyor. Statik IP 70-80 civarlarına çıkıyor. TurkNet 95 civarı veriyor Netflix testinde.

İkisi de 100'lük olsa TurkNet veya alternatif TT altyapısı derdim, fakat Superonline yeni döşediyse FTTH sistemdir, tercih edilir yazdıklarıma rağmen.

Yeni konular

Geri
Yukarı