TurkNet'ten yeni zam

Benim altyapım fiber sorgulamada en yüksek 100 Mbps diyor. Sana bakırda nasıl 104 Mbps diyor hala anlamadım.
Hocam benim altyapım da bakır kabloda 127 mbit gösteriyordu bir aralar. Geçişten sonra hattımın 100 mbitten açılmasından ötürü problem yaşadım 89 mbiti gördüm kopmalar olunca 35 mbit pakete devam ettim. 40-45 arası değişiyor şu anda download hızım.

Az önce sitede altyapı sorgulaması yaparken karşılaştım. Henüz resmi bir açıklama yok.
Bana mail attılar daha yeni geçtim tak diye zam geldi.Babama nasıl diyecem bilmiyom.
Tüh, daha yeni geçmiştik TurkNet'e. Mevcut aboneleri de etkileyecekse bizim açımızdan hoş olmadı açıkçası.
Etkiliyor bana mail attılar.

Arkadaşlar zammı devlet yaptı. İnternet vergilerine büyük bi zam geldi fiyatlar böyle oldu. Diğer operatörler de pahalanacak sadece TurkNet için geçerli değil bu.

Düşük hızlara zam gelmesine tepki gösterenleri anlayabiliyorum. Fakat altyapıyı Turk Telekom'dan kiraladıkları sürece zam kaçınılmaz. Yarın bir gün Netspeed, Millenicom da yapacak mecbur. Her şeyin fiyatı artıyor, enflasyon ortada. Sürekli sabit mi kalsın fiyat maliyetler her gün artarken?

80 Mbps alıyordum ve 95 TL ödüyordum, şimdi 99 TL ödeyeceğim. Pek değişen bir şey yok benim adıma. Gayet memnunum aldığım hizmetten zira.

Fakat asıl olay Gigafiber altyapıda 1 Gbps hizmetin 99 TL'ye verilmesi. Çok çok önemli bir gelişme bu. Diğer firmaların gigabit hızlar için istediği fiyatlar ortada.

1000 Mbps 100 TL olmuş bu çok iyi bir fiyat ama 16 Mbps ve 35 Mbps kullananlar hiç haksızlık olduğunu düşünüyorum. Gigafiber'den memnundum hâla memnunum ama bence ADSL/VDSL kullanıcılarına farklı fiyatlandırma yapılması gerek.
Screenshot_2021-06-07-10-43-01-1.png

Upload hızları değişecek mi peki? Bir de modem arayüzünde alabileceğim maksimum hız olarak alttaki bilgiler yazıyor. Fiyat artışında bu hızları alabilir miyim?

1623068335533.png

Arkadaşlar zammı devlet yaptı. İnternet vergilerine büyük bi zam geldi fiyatlar böyle oldu. Diğer operatörler de pahalanacak sadece TurkNet için geçerli değil bu.
Netspeed'te 2022 6. ayına kadar zam yok bir ADSL 16 abonesi Netspeed'te şuanda 71 TL ödüyor 100 TL Turknet ADSL aboneleri için çok çok fazla..
Hatta 35 Mbps içinde Netspeed çok daha ucuz Netspeed'te 81 TL Turknet'te 100 TL yine arada 30 TL var. Turknet kötü altyapısı olanlardan kazanıp güzel altyapısı olanlara ucuza veriyor. Yani düşene bir tekme de o vuruyor aslında.

Bana da şimdi mail geldi. Açıklama şöyle:

Değerli TurkNet’li,

Türkiye’nin en hızlı, taahhütsüz internetinden memnun olduğunuzu umuyoruz.

Öncelikli amacımız her zaman Türkiye ortalamasının üzerinde olan yüksek hızınızı en uygun fiyatlarla kullanmanızı sağlamak. Ancak bizim de maliyetlerimiz artıyor. Yükselen kurlar, hizmet aldığımız firmaların yansıttığı artışlar, yıllık enflasyon oranı gibi sebeplerin yanında bu yıl ek olarak Özel İletişim Vergisi (ÖİV)’nin yükselmesi ve veri kullanımının %29 artması fiyat artışı yapmamızı kaçınılmaz hale getirdi. Biz her zaman olduğu gibi kullanıcılarımızı düşünerek bu artışı olabilecek en minimum miktarlarda yapmaya çalıştık.
Yılda bir kez yaptığımız fiyat artışı ile temmuz ayı itibariyle kullandığınız internet hizmetinin fiyatı 99,90 TL olacak.

Size bu yüksek hızlarla birlikte hem Netflix’e hem de Steam’e Türkiye’nin en hızlı bağlantılarını sunuyoruz. Hem download hem de upload hızlarınızı altyapınızın desteklediği en yüksek değerlerde alıyorsunuz.

Size Türkiye’nin en hızlı internetini sunmaya, taahhütlerle bağlamamaya ve sürekli yenilikler yapmaya devam edeceğiz.

Bize olan desteğiniz ve güveniniz için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

TurkNet

TurkNet'e helal olsun, vergilerimle kokain çekenlere haram zıkkım olsun. Tabi helal-haram kavramlarına ruhani şekilde inanmadığım için yargılanmaları için elimden geleni yapacağım!

Geri
Yukarı