Twısted Mınds 27 TM27DQI QHD 240 Hz alınır mı?

4K'da görüntü daha keskin olur ama 2K/165Hz'de daha akıcı görüntü olur.
Oyun dünyasını baz alırsak akıcı görüntü daha önemli rol oynuyor.
2K/165Hz seçimi daha mantıklı.
4K için ileride bir TV alınabilir.
Evimde zaten aldığım 4K 144 Hz Freeysnc Premium Pro özeliği olan ve HDMI 2.1 çıkışı olan bir televizyonum var aslında

Evimde zaten aldığım 4K 144 Hz Freeysnc Premium Pro özeliği olan ve HDMI 2.1 çıkışı olan bir televizyonum var aslında

O zaman 4K/60 Hz monitörün mantığı yok.
Örnek veriyorum FIFA oynacaksınız arkadaşlar var evde. HDMI 2.1 kablo varsa tadından yenmez.
Tak kasayı yola devam. Hatta gamepad al arkana yaslan oyun oyna.
Masa üstünde 60Hz'nin gereği yok.
Yüksek akıcılık için yüksek Hz şart.

O zaman 4K/60 Hz monitörün mantığı yok.
Örnek veriyorum FIFA oynacaksınız arkadaşlar var evde. HDMI 2.1 kablo varsa tadından yenmez.
Tak kasayı yola devam. Hatta gamepad al arkana yaslan oyun oyna.
Masa üstünde 60Hz'nin gereği yok.
Yüksek akıcılık için yüksek Hz şart.
O zaman Dell modelini mi alalım diyorsun 😊

60 Hz bulursun fakat 2K/200Hz olayı olmaz. Sıfır monitör ıskalasında böyle bir seçeneğin yok.
İkinci el kovalıyorsan şansa bağlı. Temiz ürün bulmak lazım.
Çoğu ürünün stokunu çekti satıcılar. Piyasa zamlanacağı için ürün bekletiyorlar.
Bu ara zamanda şunları önerebilirim.
Peki hocam attığınız AOC mu yoksa ASUS TUF GAMING VG27AQ 27" 2560x1440 WQHD 165Hz 1ms HDMI DP HDR IPS G-Sync Gaming Monitör - Gaming.Gen.TR mu tercih edilmeli?

O zaman Dell modelini mi alalım diyorsun 😊

Evet. Çünkü 2K görüntü günümüz için yeterli ve Hz'de ideal.
Fiyatı ülke ekonomimiz yüzünden aşırı pahalı. Fakat değecek bir ürün. 👍

Bu soruyu herkes soruyor. Arada kalınmasını doğru buluyorum.
Eğer FPS oyunlarına ağırlık veren biriysen ASUS alınmalı.
Çünkü Agon VA panel yapısı gereği IPS panele göre hafif ghosting var. Bu hafiflik çok FPS oyunuyla vakit geçirene farklı gelebilir. Bu yüzden Agon'u beğensem bile kullanıcı tipine göre seçim yapmalı diyorum.

Bu soruyu herkes soruyor. Arada kalınmasını doğru buluyorum.
Eğer FPS oyunlarına ağırlık veren biriysen ASUS alınmalı.
Çünkü Agon VA panel yapısı gereği IPS panele göre hafif ghosting var. Bu hafiflik çok FPS oyunuyla vakit geçirene farklı gelebilir. Bu yüzden Agon'u beğensem bile kullanıcı tipine göre seçim yapmalı diyorum.
Anladım, peki Asus’un HDR’si kaliteli mi yoksa Monster Aryond A32 gibi kalitesiz bir HDR mı?

Attığınız Dell çok iyi duruyor ama 27 inçten büyük almak istemiyorum.

Anladım, peki ASUS'un HDR'si kaliteli mi yoksa Monster Aryond A32 gibi kalitesiz bir HDR mı?

Attığınız Dell çok iyi duruyor ama 27 inçten büyük almak istemiyorum.

Dell ve Agon HDR sertifikalı. Performansları başarılı.
ASUS ise daha giriş seviyesi. Monster kadar leş değil elbette. Monster konumuza kürdan dahi olamaz.
Dell büyük geliyorsa Agon düşenebilirsin. Fakat çok FPS oyunu oynuyorsan önermem.
ASUS net seçenek olabilir. Çünkü 27 inç'te IPS olarak tek seçenek.
Alternatif model bütçesinde yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı