Twitch canlı yayın için önerileri lazım

197823

Kilopat
Arkadaşlar herkese merhaba, YouTube kanalım var ve 3-4 aydır düzenli olarak video yüklüyorum fazla olmasa da 3-4 ayda abone sayım arttı. YouTube'a ek olarak Twitch'de canlı yayın yapmaya karar verdim. Sistem ve internet özelliklerim aşağıda yazdığı şekilde.

i5 9400F, GTX 1660 Ti, 16 GB bellek. 24 Mbps indirme, 6 Mbps yükleme.
Şimdi kafamda ki sorular şunlar,
1- Bu sistem ve internet ile yayın yapabilir miyim?
2- Yayın yapabilirsem hangi programı önerirsiniz?
3- Yayından bazı kesitleri YouTube yüklemek istesem o videolar bilgisayarıma kayıt oluyor mu, yayın sonunda oradan atabilir miyim?
4- YouTube yüklediğim videolar 1080P 60 FPS oluyor, ben yayını mı 720P yaparsam YouTube nasıl 1080P şeklinde atabilirim?

2- OBS. Ayrıca oguzsasi kanalında Stream Deck'in bedava yapılışını bulabilirsin. Sadece 2. soru için cevap verebilirim.

1-Evet.
2-OBS demiş bazı arkadaşlar ama Streamlabs OBS'de kullanabilirsin daha kullanışlı bence
3-Hem kayıt hem yayın açabiliyorsun.
4-Bildiğim kadarı ile hem yaynının hem kaydın kalitesini değiştirebiliyorsun ama yanlış bilgi ver miyim sen bak bir ona.

Yanıtlarınız için çok teşekkürler, OBS yükleyip kurcalamaya karar verdim şansımı deneyeceğim. Stream Deck videosunu buldum baya iyi deneyeceğim, kanalımın ismini paylaşmak sanırım yasak reklama girdiği için bu yüzden yazamıyorum.

Geri
Yukarı