Twitch canlı yayınları çok sıkıcı

bursali

Hectopat
Yer
Bursa
Bana göre canlı yayın izlemek çok sıkıcı, çoğu zaman YouTube'a atılan yayın kesitlerini izliyorum. Canlı yayında ileri saramamak beni çok sıkıyor. Hele bu oturup dört buçuk saat boyunca chate emote spamlayan insanlar bence gerçek hayat NPC'leri. Gerçekten bir canlı yayını sıkılmadan uzun saatler izleyebilen biri var mı? Nasıl başarıyorlar bunu çok merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şahsen ben de anlayamıyorum. YouTube üzerine atılan videolarda çoğu zaman boş kısımlar olmuyor ve içeriği tamamiyle görebiliyoruz. Ama Twitch'de durum böyle değil. Yayıncı lavaboya gitse bile boş ekrana bakmak zorundasın. Yeni çıkan bir oyun olmadığı sürece Twitch yayınlarını izlemiyorum.

Herkesin yayıncı zevki değişir ama Elraenn ve Rraenee yayın açtığı zaman izlenebilir bir yayin ortaya çıkıyor. Zaten onların yayını olmadığı zaman YouTube tercih ediyorum.

Nasıl başarıyorlar bunu çok merak ediyorum
Parasosyal etkileşim.
Bir bakımdan platonik aşk gibi. Kişi, takip ettiği kişileri bir yerden sonra yakın arkadaşıymış gibi görmeye başlıyor. Karşılıklı bir etkileşim olmamasına kişi varmış gibi hissediyor. Bu sadece yayıncılar değil, sosyal medyadaki influencerlardan diğer içerik üreticilerine kadar uzanan bir liste. Kimi zaman hiç var olmayan bir kurgusal karaktere karşı da bağlanabiliyorlar.

Kanımca uzak durulması gereken, masum görünen fakat altında tehlikeler yatan bir ilişki türü. Sende yok diye üzülmemen gerekir.

Oyun oynarken veya bir iş yaparken arkada ses olması iyi oluyor diziler gibi.
Dikkat eksikliği gibi sonuçlara yol açabilecek bir şey gibi görünüyor. Dikkatli olmakta fayda var hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı