Twitch geliri

Bağışların vergi dahil ile geliyor. Senin yapman gereken bir şey olmuyor diye biliyorum.

Ama bağışlarımında site bakiyesi olarak çektiğimde bir vergiye maruz kalmadı, hepsini kesintisiz olarak çekebilirdim.
Sistem YouTube ile aynı çalışıyor diye biliyorum. Vermen lazım normalde ama kim denk gelecek senin vergi vermediğine. Çok kişi tanıyorum para çeken ama vergi vermeyen.

Peki ilk kazancını çektiğimde kendim el ile kazancımı interaktif gelir Dairesi'nin sitesinden eklemem gerekiyor mu?
Vergi verme alt limiti yoktur. Vergilendirme yapmak zorundasınız. Bağışı vergilendirme kısmını tam olarak bilmiyorum ama kesin onu da vergilendirmek gerekiyordur sonuçta Türkiye'deyiz.

Peki teşekkürler.<3
Bağışlar artık hangi firmayla anlaşırsan örneğin ByNoGame'deki hesabına gidiyor ama senin hukuken o bağışları doğrudan hesabına çekmen yasak bir bağış şirketin olmadığı sürece veya hepsine teker teker fatura kesip adreslerine yollaman lazım. Ama dediğim gibi bunlar kanunda geçen şeyler. Lakin şu anda çoğu yayıncı takmıyor çünkü devlet bağış olayını fazla kurcalamıyor ama aklında bulunsun yani sonra ne oluyor LAN deme diye dedim ayriyeten Twitch gelirleri için şirket kurman lazım ve birkaç vergi ödüyorsun bir de gelir vergisi ödüyorsun sanırım abone başına 2,5 TL gibi bir şey kalıyor olması lazım benim bildiklerim bu kadar umarım yardımcı olabilmişimdir.
Ama zaten ByNoGame'de kendi fatura kesilmiyor mu?Ben bir kaç yayıncıya bağış attığımda bana dekont vermişlerdi.Ama teşekkürler. <3

Son düzenleme:
profil fotoğrafınıza dayanarak yaşının ufak olduğunu düşünüyorum, bu sebeple paylaşacağım videoyu ailenle beraber izlemeni tavsiye ederim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoyu izledikten sonra ailenle bir vergi dairesine ya da muhasebeciye danışabilirsin.

Teşekkürler.<3
Yeter gına geldi yayıncılardan, YouTuber'lardan. Yaşın küçük belli ki, özenmişsin izlediğin kişilere. Enişte konuşması yapmak istemiyorum ama faydalı bir iş yap.

Yok, derdim günde 10 saat yayın açıp gelirimi buradan kazanmak değil. Ben normal hayatımda da oyun oynuyorum ve bunu yayın yapmak istedim. Buradan kazandığım gelir hayatımı etkilemeyecek, sadece kulaklığım bir üst model olacak. Şu anda zaten okuyorum ve yazılım dersi alıyorum.

Karışıyormuşum gibi mi duruyor ordan? Fikrimi belirttim, dikkate alıp almamak ona kalmış.
Bro hevesi varsa ve gerekli ekipmanlara ulaşacak maddi gücü varsa ailesinin bırak başlasın hevesini alsın. Karışıyorsun demiyorum ama hevesini kırmaya gerek yok. Bu ülke de bu yaştaki bir çocuk için yapılabilecek aktivite kısıtlı çünkü. Tabii kardeşimiz profil fotoğrafındaki kişiyse.

Kendi hayatı değil mi sen mi karışacaksın?

Aman, sakin.Gerilmeyelim.
Faturayı zaten ByNoGame kesiyor. Sen oradan ödeme alıyorsun. ByNoGame'e fatura kesiyorsun.

Tamam teşekkürler.<3

Doğrusu nedir?
Karışıyormuşum gibi mi duruyor oradan? Fikrimi belirttim, dikkate alıp almamak ona kalmış.

Aman sakin, gerilmeyelim saçma sebepler yüzünden.
Bro hevesi varsa ve gerekli ekipmanlara ulaşacak maddi gücü varsa ailesinin bırak başlasın hevesini alsın. Karışıyorsun demiyorum ama hevesini kırmaya gerek yok. Bu ülke de bu yaştaki bir çocuk için yapılabilecek aktivite kısıtlı çünkü. Tabii kardeşimiz profil fotoğrafındaki kişiyse.

Yazıda ses tonunuzu belli edemediğinizden dolayı yanlış anlaşılmalar oldu ama sakin olalım. Ve doğru maalesef hobilerimizin hepsi çok pahalılaştı ve her yerde yeterli malzemeler bulunmuyor. Ve profil resmindeki kişi benim.

Son düzenleme:
Aman, sakin. Gerilmeyelim.

Tamam teşekkürler.<3

Doğrusu nedir?

Aman sakin, gerilmeyelim saçma sebepler yüzünden.

Yazıda ses tonunuzu belli edemediğinizden dolayı yanlış anlaşılmalar oldu ama sakin olalım. Ve doğru maalesef hobilerimizin hepsi çok pahalılaştı ve her yerde yeterli malzemeler bulunmuyor. Ve profil resmindeki kişi benim.

Kardeşim kusura bakma hevesini kırmak gibi olduysa, abuk subuk kişilerin ünlü olmasını midem kaldırmıyor artık sana patlamış gibi oldum. Hevesin varsa yap tabii ki. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı