Twitch insanı depresifleştirir mi?

Hocam internetten para kazanmak istiyorum anlamında söylemedim. Hem ülkece ekonomi diğer ülkelere oranla kötü durumda, hem okusak da saçma sapan insanlar çok daha güzel ve mutlu hayat yaşıyor. Daha dün "Saniye" isimli kaliteli içerik üreten bir Youtube kanalı test amaçlı bir haftada içerik çalarak tiktokta ünlü olmak diye bir video çekti. Sadece yabancılardan içerik çalarak günde 4-5 tane yaklaşık 45-60 saniyelik tiktok videolarıyla 1 hafta içerisinde 146k takipçiye ulaştı. Bu tamamen test amaçlı yapılmış; ama gerçekten saçma sapan videolar çekerek, hiçbir çaba sarf etmeden çok büyük para kazanan TikTok, Twitch kanalları beni çok mutsuzlaştırıyor. Ne duruyorsun madem sen de yap diyeceksiniz, birincisi tiktok vs. gibi yerlerden ünlü olmak istemiyorum. Zaten ünlü olmak istemem. İkincisi hayallerim farklı. Kendimi enayi gibi hissediyorum. Twitch'i hiçbir zaman uzun süre izlemedim. Hiçbir zaman bir yayıncıya para atmadım, abone olmadım. Sadece Youtube üzerinde "Haluk Tatar"a üye oldum. O da eğitim amaçlıydı ve hak ediyordu ama artık gerçekten hiçbir şey yapmayarak bizden kaliteli hayat yaşayan insanlardan bıktım, bunlara para vs. atanlardan da bıktım. Gittikçe mutsuzlaştırıyor.
Böyle upuzun bir mesajla kendini açıklamanın gereği yoktu. Bilinçsizce kırıcı tutum takındıysam özür dilerim.

Şahsen beni güldüren yayıncıları izlemeyi sevdiğim için hiç üzgün hissetmedim. Mesela Pqueen izlerken hiç depresif olmadım.
@Akari ve @375973 hocalarım. Ben çalışma ve başarı takıntılı bi insanım. Sanırım kıskanıyorum. Motive değil demotive ediyor. Bana yardımcı olabilir misiniz? Lütfen.
Böyle upuzun bir yorumda bulunmanın gereği yoktu. Bilinçsizce kırıcı tutum takındıysam özür dilerim.
Yok hocam problem değil, asıl ben özür dilerim. İnsanların soracakları soruları önceden tahmin edip hepsinin cevabını tek yerde vermeye çalıştım. Bir kısmı da söylediklerimin tekrarı. Tekrardan kusura bakmayın.

Her Twitch izlediğimde, izlediğim insanların hayatlarına özeniyorum. Çok sevdiğim insanlar olsa bile. Siz ne düşünüyorsunuz?
Bu özellik bende de var. Almanya'daki bir ailenin yaşamını veya Türkiye'deki bazı insanların hayatını görünce özeniyorum. Bunun tek çözümü öyle bir hayatı yaşamak için çabalamak.

@Blaziken ve @Reynxow hocalarım. Ben çalışma ve başarı takıntılı bi insanım. Sanırım kıskanıyorum. Motive değil demotive ediyor. Bana yardımcı olabilir misiniz? Lütfen.
Hocam o gördüğünüz insanlar da yayıncılıktan önce elbette bir takım işlerle uğraşıyordu. Aralarında bu işlerinde başarılı olup, yayıncılığı hobi olarak yapanlar da var. Örneğin Videoyun, Microsoft'ta çalışan bir yayıncı. Başarısızlıktan çabalayarak çıkan başarılı insanları örnek alın. "Ya o yapmış, ben neden yapamayayım?" Deyin. Sizin elbette hayalleriniz, yapmak istediğiniz şeyler vardır. O hayallerinize odaklanın, o hayallerinize ulaşmak için de kısa-uzun vadeli planlar yapın. Çalışmalarınıza odaklanın. Motivasyonunuzun en güzel ve sağlam kaynağı sizin kendi kendinize yaptığınız konuşmalar ve hayallerinize bağlılığınız olacaktır. Düştüğünüz zaman kalkmanızı da bu motivasyon ve çalışma süreciniz devam ettikçe elde edeceğiniz disiplin sağlayacaktır. Umutsuz hissettiğiniz zamanlar olacaktır, ya çalışıyorum ama karşılığını alabilecek miyim diye düşüncelere dalıp umutsuzluğa kapılacaksınız. Bu tarz zamanlarda da tarihte yaşanan olayları öğrenmek, en umutsuz durumlardan insanların nasıl çıktığını okumak umut sağlayacaktır. Kurtuluş Savaşı'nı okumak buna örnek olarak verilebilir. Her şey sizde başlayacaktır, sizde bitecektir. Başarılar dilerim.

Hocam o gördüğünüz insanlar da yayıncılıktan önce elbette bir takım işlerle uğraşıyordu. Aralarında bu işlerinde başarılı olup, yayıncılığı hobi olarak yapanlar da var. Örneğin Videoyun, Microsoft'ta çalışan bir yayıncı. Başarısızlıktan çabalayarak çıkan başarılı insanları örnek alın. "Ya o yapmış, ben neden yapamayayım?" Deyin. Sizin elbette hayalleriniz, yapmak istediğiniz şeyler vardır. O hayallerinize odaklanın, o hayallerinize ulaşmak için de kısa-uzun vadeli planlar yapın. Çalışmalarınıza odaklanın. Motivasyonunuzun en güzel ve sağlam kaynağı sizin kendi kendinize yaptığınız konuşmalar ve hayallerinize bağlılığınız olacaktır. Düştüğünüz zaman kalkmanızı da bu motivasyon ve çalışma süreciniz devam ettikçe elde edeceğiniz disiplin sağlayacaktır. Umutsuz hissettiğiniz zamanlar olacaktır, ya çalışıyorum ama karşılığını alabilecek miyim diye düşüncelere dalıp umutsuzluğa kapılacaksınız. Bu tarz zamanlarda da tarihte yaşanan olayları öğrenmek, en umutsuz durumlardan insanların nasıl çıktığını okumak umut sağlayacaktır. Kurtuluş Savaşı'nı okumak buna örnek olarak verilebilir. Her şey sizde başlayacaktır, sizde bitecektir. Başarılar dilerim.
Hocam ellerinize sağlık. Çok teşekkürler; mükemmel anlatmışsınız, harika tavsiyeler vermişsiniz. İyi geceler hocam, yarın uyandığımda farklı bir şekilde uyanacağım sayenizde.

Hocam yayıncı olmak istemiyorum, yukarıda anlattım tekrar yazmayayım. Bi' arkadaşa daha yazdım.

Yayıncı olun demedim ki zaten. Sadece izlediğiniz yayıncının hayatı nasıl elde ettiğine bakın. Eğer ondan daha fazla çalışırsanız siz onun üstüne çıkarsınız. Twitch için değil, tüm kategoriler için de geçerli.

Yeni konular

Geri
Yukarı