Twitch yayıncıları neden bu kadar mutlu?

Sen öyle san. Bir kez arkadaşımla yaptık yayın ve yayını yürütmek çok zor. Yani karşınızda kardeşimiz veya arkadaşınız durmuyo. Çünkü ağzından çıkanı kulağın duycak,chatin fikrini alcaksın,yayını chata göre yapacak yada chata göre davrancıksın. Yani K-I-S-K-A-N-M-A-Y-I-N.
Aynen baya zor işmiş 😂

Sen öyle san. Bir kez arkadaşımla yaptık yayın ve yayını yürütmek çok zor. Yani karşınızda kardeşimiz veya arkadaşınız durmuyo. Çünkü ağzından çıkanı kulağın duycak,chatin fikrini alcaksın,yayını chata göre yapacak yada chata göre davrancıksın. Yani K-I-S-K-A-N-M-A-Y-I-N.
İyi bir sistem ve internete sahip olduktan sonra pek de zorluk yok.

Ya Facebook'da, Instagram'da orada burada yayıncı kesitleri çıkıyor karşıma, hepsi garip garip gülüyor garip bir şekilde mutlular. Komik olmayan bir şey olsa bile gülüyorlar. Nasıl bu kadar mutlular? Yattıkları yerden para kazandıkları için mi neden yani?
Aslında bu olay şov işidir, suratı donuk, sadece oyununa odaklanmış, çok konuşmayan birini sen oyun oynarken izlemek ister miydin? Tribüne oynuyorlar, para kazanmak için doğru olan bu, belki de zorlama gülebilen bir insan olmadığım için asla yayın işine girmedim, yoksa birçok oyunda birçok yayıncıdan daha iyi olduğumu, daha çok bilgi birikimim olduğunu ve konuşacak daha iyi şeylerim olduğunu düşünüyorum ancak sunumuma çok güvenmiyorum yani. Ben kendi gerçeklerimi onlarınki kadar iyi süsleyip püsleyemem, tribüne oynayamam. Bu da bir meziyet, eğlence sektörüne içerik üretmek gibi, istedikleri kadar saçma konuşsunlar veya boş boş gülsünler, onlara izleyici kazandırıyorsa demek ki bu talep ediliyor demektir.

Bende oturduğum yerden binlerce lira kazansam, işe gitmek için toplu taşımada sürünmesem ve iş yerim evim olsa bende mutlu olurdum. Yayıncıları çekemediğimi veya kıskandığımı düşünmeyin(zaten benden yayıncı olmaz) daha çok kazansınlar, kazançlarında gözüm, anlatmak istediğim adamlar kazançları ile kaliteli bir hayat yaşıyor ve mutlular. Hani o meşhur sorunun cevabı aslında bu başlık içinde gizli "Para mutluluk getirir mi?" "Kesinlikle evet".

Olaya yanlış yerden bakıyorsunuz. Adamlar tabii ki oturacak, ne halay çekerek falan mı yayın yapacaklar.

"Bu yayıncılar oturdukları yerden para kazanıyor" meselesine gelirsek: Yayıncılar çok para kazanıyor diye bir genelleme yapıyorsan buyur kardeşim sen de yayın yap ve kazan. İş kalite de bitiyor. Bunun üzerine şey diyebilirsin "Hepsi kaliteli mi?" değil abi. Herkesin kendince bir özelliği var. Hemen açıklayayım: Mesela Jahrein. Adam eğitimli biri. Sohbeti muhabbeti sarıyor. Yaptığı RP ler sarıyor. Mesela wtcN. Adam e-sporcu, aim'i var oyunlara karşı genel bir becerisi var. Sohbetide var(Ben şahsen sevmiyorum ama seven çok insan var.) Mesela Anna Deniz. Güzel bir kadın. Yaptığı içeriği,yayınlarını sevmiyorum ama izleniyor. Nedeni de basit kadın güzel. Onun da yeteneği bu. Ha dersen "herkesin bi yeteneği var benim niye yok?" Valla bilmiyorum onu da inandığın tanrıya sor.

Bir de yukarıda şey gördüm (ismi sallıyorum) "Mehmet amca sabahtan akşama kadar çalışsın 2.3 k alsın oradan bir yayıncı aylık 50 k para kazansın" hocam bu düşünce de yanlış. Bunu yukarıda da anlattım iş yetenekte bitiyor. Ha şimdi Mehmet amca yeteneksiz diye kötü bir hayat yaşamak zorunda mı?? Tabii ki değil. Mehmet amca da bir birey. İş bu seferde sistemde bitiyor.

Konu baya bi uzun ve derin. Bence tartışılacak bir konuda değil.

Olaya yanlış yerden bakıyorsunuz. Adamlar tabii ki oturacak, ne halay çekerek falan mı yayın yapacaklar.

"Bu yayıncılar oturdukları yerden para kazanıyor" meselesine gelirsek: Yayıncılar çok para kazanıyor diye bir genelleme yapıyorsan buyur kardeşim sen de yayın yap ve kazan. İş kalite de bitiyor. Bunun üzerine şey diyebilirsin "Hepsi kaliteli mi?" değil abi. Herkesin kendince bir özelliği var. Hemen açıklayayım: Mesela Jahrein. Adam eğitimli biri. Sohbeti muhabbeti sarıyor. Yaptığı RP ler sarıyor. Mesela wtcN. Adam e-sporcu, aim'i var oyunlara karşı genel bir becerisi var. Sohbetide var(Ben şahsen sevmiyorum ama seven çok insan var.) Mesela Anna Deniz. Güzel bir kadın. Yaptığı içeriği,yayınlarını sevmiyorum ama izleniyor. Nedeni de basit kadın güzel. Onun da yeteneği bu. Ha dersen "herkesin bi yeteneği var benim niye yok?" Valla bilmiyorum onu da inandığın tanrıya sor.

Bir de yukarıda şey gördüm (ismi sallıyorum) "Mehmet amca sabahtan akşama kadar çalışsın 2.3 k alsın oradan bir yayıncı aylık 50 k para kazansın" hocam bu düşünce de yanlış. Bunu yukarıda da anlattım iş yetenekte bitiyor. Ha şimdi Mehmet amca yeteneksiz diye kötü bir hayat yaşamak zorunda mı?? Tabii ki değil. Mehmet amca da bir birey. İş bu seferde sistemde bitiyor.

Konu baya bi uzun ve derin. Bence tartışılacak bir konuda değil.
Hocam ellerinize sağlık sizin gibi düşünen bir tek ben miyim diğe düşündüm ama değilmişim. 👍

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı