Twitch yayıncılarının çocuklardan para alması

Mutluww

Hectopat
En sinir olduğum olaylardan birisi, özellikle 18 yaş altı hemen izlediği kişiye hayranlık duyabiliyor bu normal ama işin bağış ve abone olma kısmı çok kötü, çocuk seni sevdiği için para gönderiyor. Yahu çocuk bunu aklında başındayken yapmıyor ki? Hepimiz biliyoruz bu yayıncılara para verenlerin ileride pişman olacağını. Özellikle çoluk çocuktan dolaylı yoldan da olsa para almaları aşırı karaktersizliktir. Bağışı minimum 50 TL yapsanıza içinizde biraz adamlık varsa. Yemin ederim yazık ya.

Zorla para mı istiyorlar? Dolandırıcılık mı yapıyorlar? Yoksa oturduğu yerden para kazanıyor gibi gördüğünüz için mi öyle düşünüyorsunuz? İnsanlar keyif alıyor ve destek olmak istiyorsa ne yapacaksınız? Tiyatro, sinema gibi yerler ücretsiz mi? Veya Cem Yılmaz gösterisi? Aynı mantık düşünün. Sürekli izliyor ve keyif alıyor ve sonra devam etmesi için destek oluyor gayet doğal.

Dışarıda sigara içse, alkole para verse bu kadar zorunuza gitmez.

Son düzenleme:
Yine sizin tarafınızdan açılmış gereksiz bir konu 😒

Parası varsa ve hak ettiğini düşünüyorsa verebilir bizi ilgilendirmez ha istersen verenleri bilgilendir ama yayıncıların bir suçu yok.

Şöyle yazmayı bırakın artık ya. Geçen bir genç 10 TL atmıştı asgari ücret ile çalışıyormuş ve sevdiği için para atmış, yayıncı da bu tür insanların para atmasını istemediğini söylemişti ama alttan alttan istiyor yahu bağış atacak adam 50 TL'de atar bilemedin 30 yap şunu ama o çocukların parası cebinde kalsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kimsenin zorla bağış attığını sanmıyorum. Bazı istisnai durumlar var. Mesela, abone gününde yayıncıyla beraber oyun oynaması için yayıncıya abone olması gerekiyor. Bu da bir nevi bağış.
Bu duruma karşı çıkacak birileri varsa oda aileleridir.
Eğer bağış atan kişi kendi kazandığı paradan bağış atıyorsa, yine kendisinin bileceği bir iş.
Ayrıca yayıncıların bağışlardan elde etikleri para, diğer yollardan kazandıkları paranın yayında devede kulak kalmakta. (Bazı yüklü bağışlar dışında.)

Şöyle yazmayı bırakın artık ya, Geçen bir genç 10 tl atmıştı askeri ücret ile çalışıyormuş ve sevdiği için para atmış, yayıncı da bu tür insanların para atmasını istemediğini söylemişti ama alttan alttan istiyor yahu bağış atacak adam 50 tl'de atar bilemedin 30 yap şunu ama o çocukların parası cebinde kalsın.

Isteyen atar istemeyen atmaz bu seni hic ilgilendirmez. Actigin konularin cogu bos ve troll konular bana gore.

Konu açana katılıyorum. Gereksiz bir konu fakat bu size göre. Konuyu açan gayet ciddi. Düşüncesine katılmayabilirsin. Yalnız saçma, gereksiz, boş gibi kelimeler kullanmayı doğru bulmuyorum. Bence ile cümleye başlamak bana göre en doğrusu. Şimdi konuyu açan sizin bu yaklaşımınıza ne desin? Olayı ise ülkenin durumu ile ilgili paralel bir durum olarak görüyorum. Üzücü..

Konu açana katılıyorum. Gereksiz bir konu fakat bu size göre. Konuyu açan gayet ciddi. Düşüncesine katılmayabilirsin. Yalnız saçma, gereksiz, boş gibi kelimeler kullanmayı doğru bulmuyorum. Bence ile cümleye başlamak bana göre en doğrusu. Şimdi konuyu açan sizin bu yaklaşımınıza ne desin? Olayı ise ülkenin durumu ile ilgili paralel bir durum olarak görüyorum. Üzücü..
Sizin gibi insanları gördükçe yemin ederim yaşama sevincim artıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı