Twitch yayıncılarının para kazanmasına neden sinirleniliyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şu an 13 yaşında sosyalde eğlendiğin için para kazanmanın zorluğunu bilmiyorsun. İleride farkına varırsın kesin ve sen de bu adamların bu kadar kazanmasının saçma olduğunu düşünürsün.
Hocam onlarında işinin bir zorluğu var.
Örnek vermek gerekirse bir inşaat işçisi ile yazılım mühendisini karşılaştıralım. İşçi daha fazla yorulurken mühendis mental olarak yoruluyor.
Para kazanmak artık zor bir şey değil bence, sadece okuyarak para kazanmak zor. Yoksa bu insanlar aptal mı da gitsinler maaşlarının çeyreği olmayacak parayı işçilikten kazansınlar.
Dediğim gibi, her işin kendine göre bir zorluğu var.

İzmirdeyim ne yazık ki, hem zaten buraya gelsen bile anlamazsın zaten aynı şekilde sizinde kulağınızdan çıkıyor.
Yo hayır, sistem değişmeli. Değişmeyeceğini biliyorum ancak en azından bir sınır koyulması lazım dünya genelinde. İnsanların haddini aşan paralar kazanması ve bu kazandıkları o kadar paranın sırf onlara chatte yorum atabilmek için abone olan insanlardan gelmesi kötü. Lütfen bahane uydurma, bu cidden kötü bir durum. Dünya'ya ufacık katkısı olsa istediği kadar kazansın ama videolara tepki vererek de milyon dolarlar kazanmasın yani.

Böyle bir şey olmasının imkanı yok ki.

Bu arada helal olsun açık adresini yazdığın için (eğer gerçekse) internet ortamında açık adres yollamak cesaret ister.

Hocam onlarında işinin bir zorluğu var.
Örnek vermek gerekirse bir inşaat işçisi ile yazılım mühendisini karşılaştıralım. İşçi daha fazla yorulurken mühendis mental olarak yoruluyor.
Para kazanmak artık zor bir şey değil bence, sadece okuyarak para kazanmak zor. Yoksa bu insanlar aptal mı da gitsinler maaşlarının çeyreği olmayacak parayı işçilikten kazananlar.
Dediğim gibi, her işin kendine göre bir zorluğu var.
Evet mantıklı fakat eksik. Örneğin bir inşaatcı, mühendis ve yayıncıyı karşılaştıralım. İnşaatçı çok yorulmasına rağmen çok az kazanıyor. Mühendis yıllarca sınava çalışıp, okuyup mezun olup iş bulduktan sonra mental olarak yorularak ortalama bir miktar kazanıyor. Twitch yayıncısı evde video izleyip çocukların sırtından 510 bin Dolar para kazanıyor. Umarım anlatabilmişimdir.

Zararı yok ama sinirime gidiyor önlerine video çekip ona sadece tepki vererek vasıfsız insanların çok fazla para kazanması. Boşuna mı insanların gözleri çöküyor çalışmaktan?
Canım kardeşim.Anlıyorum seni.Ama emin ol onlardan önce sinirlenmemiz gereken çok daha büyük paralar kazanan insanlar var.Bizim hayatımıza,ormanımıza,ülkemize,kazancımıza alım gücümüze verdiği tek kararıyla doğrudan etki eden.O insanlar varken bizim bu yayıncıların kazancına dönüp bakmaya bile vakit bulamamız gerek.Benim derdim bu.

Sarf ettikleri emek ile kazandıkları miktarlar uçuk olduğundan olsa gerek.

Burada onu bunu savunmanın bir anlamı yok.
Günde 10-14 saat çalışan adama sen ; " Şu adam şurada şu kadar kazanıyor." dersen gelirlerinin adil olmadığını düşünür elbette.

Bir insan, neden oyun oynayan birini izler anlamadım, anlayamıyorum da. Oğlum siz misafir çocuğu musunuz? İnternet kafede yancı mısınız? Para kazanmalarına bir şey demiyorum ama, asgari ücretle çalışıp keyif sigarasını dal dal satın alan birisi için, bu standart yazık günah. Son model arabalara binip villalarda yaşıyorlar, insan şöyle üst düzey zeki birisini veya üst seviye mizah bekliyor, ama muhabbetler şu şekilde,
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu komik mi şimdi? Eğer komikse ben sorunluyum galiba.

Yayıncıları destekliyorum çünkü onlar da çalışıyorlar beni mutlu ediyorlar, oldu mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı