Twitch yayıncılığı için bilgisayar toplama

Bütçe
25.000-30.000 TL
Evet hocam. Örnek olarak ASUS için Prime, TUF, ROG Strix olarak gider. Seviye atladıkça kalite de yükselir. Aslında bir anakart buldum. Gerçekten de güzel. Arkadaşlar da baksınlar. Sağlam VRM var.

Evet hocam. Örnek olarak ASUS için Prime, TUF, ROG Strix olarak gider. Seviye atladıkça kalite de yükselir. Aslında bir anakart buldum. Gerçekten de güzel. Arkadaşlar da baksınlar. Sağlam VRM var.
Demek istediğinizi anladım, anakartın kalite seviyesi yükseldikçe doğal olarak komponentlere giden enerjiyi de daha stabil yönetebiliyor ve performansı iyi yönde etkiliyor.
Her konuda yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum hocam, iyi geceler diliyorum :).

Merhabalar, rahatça Twitch yayıncılığı yapılabilecek bir sistem toplama konusunda yardım istiyorum. Şu anki piyasadaki en bilinen AAA oyunları düşünerek bu oyunları hem yüksek kalitede oynatacak hem de rahat bir şekilde yayını işleyip paylaşabilecek konfigürasyonda bir bilgisayar arayışındayım.

Misal God of War'ı yüksek ayarlarda oynatıp aynı zamanda 60 FPS yayınını verebilecek bir bilgisayar gibi. Bunu diğer piyasadaki oyunlar için de düşünerek parça seçimi yapmak daha isabetli olur. Forza Horizon 5, Resident Evil VIII ve benzeri birçok AAA oyun olabilir bunlar örneğin.

Bu arada bu amaç için bütçede esneme yapılması gerekiyorsa "şu yetersiz kalıyor, şu yüzden bütçede şu kadar esneme gerek." tarzında argüman belirterek öneride bulunmanız ricamdır.

Yazdığım bütçeye monitör ve ekipmanlar dahil değil fakat onlar için de ayrıca fikir olması için öneri atabilirseniz güzel olur :).
Kasa olarak şöyle bir şey önerebilirim.

Ben de en yaygın konfigürasyon olarak Ryzen 5600X - 5800X gördüm, bununla beraber de bu bütçeye 3060Ti gider gibi duruyor.
RAM olarak da garanti olması adına 32 GB bulunması iyi olur diye düşünüyorum. Konuya bakan arkadaşların da fikirlerini bekliyorum.
5800X + 3070 Kullanıyorum, gayet iyi açıkcası size de öneririm. 25-30 bin TL'ye 3060 Tİ kötü gibi duruyor. 2021 Ocak'ta 11.500'e toplamıştım.

5800X + 3070 Kullanıyorum, gayet iyi açıkcası size de öneririm. 25-30 bin TL'ye 3060 Tİ kötü gibi duruyor. 2021 Ocak'ta 11.500'e toplamıştım.
Bana da o bütçeye çıkmışken 3070 kullanılabilir gibime geliyor, dediğim gibi aradaki farkın değeceği şeyler için fiyatta esneme yapılabilir.

Bana da o bütçeye çıkmışken 3070 kullanılabilir gibime geliyor, dediğim gibi aradaki farkın değeceği şeyler için fiyatta esneme yapılabilir.

Esnetme yapmanıza gerek yok, birazdan uygun bir sistem toplayıp yollayacağım.

Zor oldu fakat, 1K esnettim o da anakartı yüksek seçmek istediğim için. Düşürüp 29000TL'ye de alabilirsiniz.

Görüşlerini paylaşırsan sevinirim. Aynı 3070 - R7 - a. R. B550F kombinasyonu ile çok yüksek FPS'ler alıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Görüşlerini paylaşırsan sevinirim. Aynı 3070 - R7 - A. R. B550F kombinasyonu ile çok yüksek fps'ler alıyorum.
Elinize emeğinize sağlık bence gayet başarılı konfigürasyon, gayet beğendim. Bu şekilde toplayıp değerlendirebilirim ki siz de performansından memnun olduğunuzu söylüyorsunuz benzer sistemle. Teşekkür ediyorum uğraşınız ve yardımınız için :).

Merhabalar, rahatça Twitch yayıncılığı yapılabilecek bir sistem toplama konusunda yardım istiyorum. Şu anki piyasadaki en bilinen AAA oyunları düşünerek bu oyunları hem yüksek kalitede oynatacak hem de rahat bir şekilde yayını işleyip paylaşabilecek konfigürasyonda bir bilgisayar arayışındayım.

Misal God of War'ı yüksek ayarlarda oynatıp aynı zamanda 60 FPS yayınını verebilecek bir bilgisayar gibi. Bunu diğer piyasadaki oyunlar için de düşünerek parça seçimi yapmak daha isabetli olur. Forza Horizon 5, Resident Evil VIII ve benzeri birçok AAA oyun olabilir bunlar örneğin.

Bu arada bu amaç için bütçede esneme yapılması gerekiyorsa "şu yetersiz kalıyor, şu yüzden bütçede şu kadar esneme gerek." tarzında argüman belirterek öneride bulunmanız ricamdır.

Yazdığım bütçeye monitör ve ekipmanlar dahil değil fakat onlar için de ayrıca fikir olması için öneri atabilirseniz güzel olur :).
İntel tabanlı :

AMD tabanlı :

Intel tabanlı:

AMD tabanlı:

1. sistem çok ucuz değil mi? Bir de 12600K 3080 Ti besler mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı