Twitch yayını ve oyun için Superbox alınır mı?

enesgirgin5151

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Oturduğum yerde altyapı falan yok ve internet hızım 12 Mbps. Bana indirme hızı yetiyor oyun oynarken video izlerken falan ama ben yayın yapmaya heves ettim nedense bir an. Şimdi gidip ben Turkcell Superbox satın alsam 150 GB paketini 1 ay boyunca 1080p 60 FPS yayın yapabilir miyim? Veya kesintiler oluyor mu kullanan var mı aranızda? Sanırım mobil veri gibi bir şey o da. Evde dün Pttcell ile test ettim Speedtest üzerinden kendi internetimi ve 100/25 Mbps değeri aldım. Superbox'ta benzer değerler verir mi yoksa değmez mi? Yayını eğlenmek için açacağım bir gelir elde etme planım yok ama edebilirsem neden olmasın.

Merhaba arkadaşlar. Oturduğum yerde altyapı falan yok ve internet hızım 12 Mbps. Bana indirme hızı yetiyor oyun oynarken video izlerken falan ama ben yayın yapmaya heves ettim nedense bir an. Şimdi gidip ben Turkcell Superbox satın alsam 150 GB paketini 1 ay boyunca 1080p 60 FPS yayın yapabilir miyim? Veya kesintiler oluyor mu kullanan var mı aranızda? Sanırım mobil veri gibi bir şey o da. Evde dün Pttcell ile test ettim Speedtest üzerinden kendi internetimi ve 100/25 Mbps değeri aldım. Superbox'ta benzer değerler verir mi yoksa değmez mi? Yayını eğlenmek için açacağım bir gelir elde etme planım yok ama edebilirsem neden olmasın.

Selam, yayın yaparken drop yersiniz. 1080p ile yayın vermeniz Superbox ile çok mantıklı olmayabilir. Bölgeye göre hız kalitesi değişiyor fakat 1080p yayın vermeniz için minimum 7000k bitrate gerekiyor. Twitch'dekiler genelde 8000k bitrate veriyor. Ama bölgede akşam Prime saatlerde test yaparak deneyebilirsiniz. Kotalı paket size pek uygun görünmüyor yayın için.

Anlıyorum peki benim internetim 3-4 Mbps upload veriyor. Nasıl değerlendirebilirim 720p 30FPS yayın açılır mı? Stardew Valley falan oynasam.

Anlıyorum peki benim internetim 3-4 Mbps upload veriyor. Nasıl değerlendirebilirim 720p 30FPS yayın açılır mı? Stardew Valley falan oynasam.

2500 bitrate yayın verirsiniz fakat bu kez izleyici açısından görüntü çok iyi görünmeyecektir oyun oynarken. sadece just chatting yapsanız kamera ile belki kurtarır ama oyun oynayan kişiler için twitch ortalaması genelde 5000 bitrate ve üzerinde izleyici rahat ve kaliteli yayın izlemiş oluyor.

Sadece yayın için 150 GB'ın yeteceğini zannetmiyorum. Bide bunun yayın dışı gündelik kullanımıda olucak o yüzden bana mantıksız geldi. Alacağınız en iyi hızıda garantilemek için başka bir hattan değil Turkcell hat üzerinden hız testi yapın ama hız vasatın altında çıkarsa hiç bulaşmayın derim. Şuan ki internetle yayın açıp eğleneyim dersende eğlenceden çok sana stres getirir. En iyisi uzun vadeli düşünüp BTK üzerinden yada Türk Telekom'a gidip altyapı talebinde bulunmak.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı