Twitch'de H.265 (HEVC) desteği var mı?

pla10

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, soru çok basit, Twitch platformunda H.265(HEVC) desteği var mı? Eğer varsa daha düşük bant genişliği ile daha iyi çözünürlükte yayın yapmamızı sağlar ve düşük upload şartlarında kaliteli bir yayın vermemizin önünü açar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben çok araştırdım ancak bir sonuç elde edemedim. Yeni ekran kartı ve işlemci aldım ama sistemi henüz kurmadım, ancak kurduğum zaman test edebilecektim, H265 desteği var mı diye sonra aklıma geldi sosyal'de konu açayım belki bilenler vardır yardımcı olurlar bilgilendirirler diye.

H.264 ve H.265 arasında gerçekten gözle görülür bir fark var. H.264'de 6000 bitrate ile aldığımız görüntüyü, H.265 ile 3000 bitrate ile alabiliyoruz, eğer yanlış bilmiyorsam. Peki bu H.265, H.264'e göre ne kadar performans kaybı yaşatır. (Bunu deneyimleyen veya bu bilgiye sahip olan bir arkadaş varsa ve konuya cevap verirse gerçekten mükemmel olur)

AV1 şuanlık sadece OBS'e eklendi ve kayıt alabiliyorsun. Twitch henüz desteklemiyor ama üzerinde çalışıyorlar, muhtemelen bu sene içerisinde canlı yayınlar içinde aktif edilecek.

AV1 şuanlık sadece OBS'e eklendi ve kayıt alabiliyorsun. Twitch henüz desteklemiyor ama üzerinde çalışıyorlar, muhtemelen bu sene içerisinde canlı yayınlar içinde aktif edilecek.
Umarım canlı yayınlar içinde aktif edilir, sabırsızlıkla bekliyor olacağım.

Geri
Yukarı