TYT-AYT matematik 10-15 net yapmak

BlackCaT

Kilopat
Yer
İstanbul
Sınava 25 gün kaldı, Türkçeyi paragrafla halletmeyi düşünüyorum. Sosyalim iyi fenden ne yapsam kârdır. TYT ve AYT mat için 10-15 yapmak zor mu şu kalan günlerde? Gece oturup çalışmayı bile düşünüyorum. 1 hafta sonra okulda her gün 20 gün boyunca deneme olacakmışız. Mezun asla düşünmüyorum. Zaten lise hazırlık okudum yaşıtlarımdan büyük gideceğim kampüse. 375 bine girmem şart. TYT 35-40 arası (matematiğe bağlı artabilir) AYT ise 25-35 arası edebiyat ezber zaten zor olacak. Matematik yine durumumu belirleyecek. Yoksa 500-750bin arası bölümleri yazacağım şehir dışı 4 yıllık ailem İstanbul %50 havacılık yönetimi istiyor. (bende tabii ki de)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kalan vakitte çalışılacağını varsayarsak 10-15 net hiç anlamayan birisi için bile zor bir sayı değil ki siz senelerdir bunun eğitimini aldınız. Yani şu an girseniz doğru soruları seçerek 10 net civarı yapabilmeniz lazım, yaparsınız demiyorum ama yapılmalı. Yapamayan adamın okuduğu mektebe yazık. Hedefiniz pek yüksek değil, "20 gün boyunca sıkı çalışacağım." diyen biri rahatlıkla ulaşabilir.

Sabahlamayı pek önermem. Vakitli uyumanız özellikle denemeler ve paragraf çözümleri için önemli.

Son zamanlarda saatlerce çalışmak yerine başından itibaren azar azar çalışılsa hem hedefiniz hem de durumunuz çok daha iyi olurdu tabii ancak iş işten geçti. Artık elden gelenin en iyisini yapmaya çalışın.

Burası sizin için basit bir forum olabilir ancak yakın zamanda sınava girecek bir öğrenci olsam, bırakın yazım hatası yapmayı, noktası virgülüne kadar dikkat ederdim yazdıklarıma. Size de öneririm. Başarı basit detaylarla başlar.

Teşekkür ederim herkese. Soru bankası olarak okyanus TYT ve 345 AYT olarak da limit var. Branş olarak TYT AYT 345 umarım yapacağım.

yaşıtlarımdan büyük gideceğim
Merhaba,
Konu üzerinden uzun süre geçmiş. Şunu belirtmek isterim ki eğer değecek bir bölüm okuyacaksan kaybedeceğin senenin kesinlikle önemi yok. Bomboş bölüm okumaktan daha iyidir, hatırladığım kadarıyla da bu sene tekrardan sınava hazırlanıyordun. Varsın, 22-23 yaşında üniversiteye başla ama boş bölüm okuma. Başarılar, kolay gelsin.

Merhaba,
Konu üzerinden uzun süre geçmiş. Şunu belirtmek isterim ki eğer değecek bir bölüm okuyacaksan kaybedeceğin senenin kesinlikle önemi yok. Bomboş bölüm okumaktan daha iyidir, hatırladığım kadarıyla da bu sene tekrardan sınava hazırlanıyordun. Varsın, 22-23 yaşında üniversiteye başla ama boş bölüm okuma. Başarılar, kolay gelsin.

Bu sene hazırlanıyorum hocam özel üniversitede bölüm var Almanya'da yazın veya sene içinde eğitim alabiliyorum. Ona çalışıyorum matematikten sıkını yaşıyorum yine şaşırtmadı. Problem başlamadım. Yapmam gereken 10-15 net arası bir şey bakalım 5 ay kaldı umarım yapabilirim. Aynı şekilde AYT için de geçerli 10 konudan 2'si bitti.

Geri
Yukarı