TYT çalışma programı nasıl olmalı?

Arkadaşlar 10.sınıf bitti doğal olarak TYT senesi geldi TYT benim için çok önemli. MSÜ girmek istiyorum, eğer orası sağlıktan dolayı elerse YKS de TYT hayli bır önemli. (önemi biliyorsunuzdur zaten).
Size danışmak istediğim konu hem yayın hem de tempo olarak hem de program.
İlk öncelikle TYT yaz kampı için bir derhaneye yazıldık. 3 Temmuz da başlayacak bende o tarihte başlayacağım. Programın şöyle;
Dershanede o gün ne ders varsa evde tekrarını yapacağım sırası ile.
1-tonguç Plus üyeliğim var oradan başlangıç olarak not çıkaracağım ve konu testleri var basit düzeyde onları çözeceğim.
2-benim hocam video not defteri kitabı var hem konu anlatımlı hem soru var onu kullanacagim orada videolar var uyumlu şekilde gidip soru çözeceğim (soru bankası da alacağım matematik için ama diğer dersler için sadece video not defteri alacağım öncelik konu eksigi tamamlamak)
3-son olarak MEB'in verdiği kitaplar var onları çözeceğim.

Sizce yeterli bir program olur mu veya yayın olarak değişirmeli miyim? Tonguç doğru bir tercih değil ama ilk konu gözetmek adına iyi olacağını düşünüyorum veya daha hafif tempo ile daha etkili yönteminiz varsa bekliyorum.

Hocam açıkçası MSÜ giriş sürecini detaylıca incelemiş birisi olarak söylüyorum ki MSÜ sınavı TYT yani 9. ve 10. sınıf konularından çıkıyor TYT de orta derecede bir puan alman lazım aynı şekilde MSÜ sınavındada orta derecede puan alman gerek. Sınavlar yapılabilir asıl eleme kısmı sınavdan sonra başlıyor. Fiziki testler yapılıyor sağlık kontrolü vs. en önemli kısmı motor beceri kısmı. Kendinizi motor beceri olarak iyi eğitmeniz lazım.

Hocam açıkçası MSÜ giriş sürecini detaylıca incelemiş birisi olarak söylüyorum ki MSÜ sınavı TYT yani 9. ve 10. sınıf konularından çıkıyor TYT de orta derecede bir puan alman lazım aynı şekilde MSÜ sınavındada orta derecede puan alman gerek. Sınavlar yapılabilir asıl eleme kısmı sınavdan sonra başlıyor. Fiziki testler yapılıyor sağlık kontrolü vs. en önemli kısmı motor beceri kısmı. Kendinizi motor beceri olarak iyi eğitmeniz lazım.

Çok teşekkür ederim hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı