TYT deneme sonucum nasıl?

Merhaba bugün ilk defa bir TYT denemesi oldum ve sonucunu sizlerle paylaşmak istiyorum sizce durumum nasıl?
Türkçe: 26 doğru 3 boş 11 yanlış.
Sosyal bilgiler: 12 doğru 7 yanlış 6 boş.
Matematik: 10 doğru 5 yanlış 25 boş (sürem pek yetmedi)
Fen bilimleri: 9 doğru 4 boş 7 yanlış.
Not: 11.sınıfa geçtim.

Çok yanlışın var emin olmadığın soruları sallamak mantıklı değil + matematiğin kötü süreni ayarlaman lazım büyük ihtimal paragraflarda çok vakit kaybettin.

Sözeli bitirdikten sonra fen bilimlerine geçmiştim en sona matematiği bırakmıştım ama matematiğin ilk 20 sorusuna bakabilme şansım oldu.

Deneme sonuçların güzel, temelinin kötü olmadığını gösteriyor. Hiç çalışmadan sınava giren ben temelim iyi olduğu için 390 civarı aldım bu sene, bunu söyleme sebebim şu; eğer düzenli bir şekilde çalışırsan bu temel ile birlikte derece yapabilirsin. Çok kitap oku sözel kısımda inanılmaz hızlanırsın. Ve kendi yaptığım bir şeyi söyleyeyim Türkçe sorularında kendince hızlı çözme teknikleri oluşturabilirsin. Mesela ben bu paragrafta ne anlatmak isteniyor sorularında son iki cümleye, "yazar bu paragrafı anlam bütünlüğü bozulmadan devam etmek istese aşağıdakilerden hangisi gelir?" soru kalıplarında da aynı şekilde bağlanacağı cümleyi okuyorum. Soruları tane tane değil, hızlı bir şekilde bana yarayacak kısımları vurgulayarak okuyorum. 32 net yaptım bu sene Türkçe'den ama sadece 24 dakika sürdü Türkçe kısmını bitirmem.

50+ 11. sınıf ve yeni deneme için iyi bir sonuç ancak gelişme olmazsa 50 net ile bir ota dal olamazsın. Sayisalci isen en kötü Tyt 70+ olmalı. Türkçe geliştirilebilir, Mat denemeler ile 20 bandına çekersin, Fen'de ise bilgileri tazeledikce 10+ olur. Sosyal ise Türkçen iyi olursa iyileşir yoksa pek değişmez. 12-14+ sabitlemek iyidir

Geri
Yukarı