TYT matematik bilmeden AYT matematiğe başlanır mı?

Hocam tyt matematikte 7-8 net yapıyorsan niye aktif matematiği çözüyorsun ?
Temelim yok çünkü. Ayrıca uzun bir süre ders çalışmadım bir olay yaşadım. En son girdiğim denemede 6 doğru 6 yanlış yapmıştım. Matematikte. 12 net bekliyordum 4.50 net geldi. Bildiklerimi de unuttum.

Temelim yok çünkü. Ayrıca uzun bir süre ders çalışmadım bir olay yaşadım. En son girdiğim denemede 6 doğru 6 yanlış yapmıştım. Matematikte. 12 net bekliyordum 4.50 net geldi. Bildiklerimi de unuttum.
Hocam bana biraz garip geldi çünkü temeli olmayan birinin 7-8 net yapması zor.

Nasıl zor? 2023 TYT sorularına bir bak derim. Sadece 4 işlem ile yapılabilen en az 5 soru vardı. Burda 20 netten söz etmiyoruz 7-8 netten söz ediyoruz.
Hocam siz söylediğiniz cümlelerle çelişiyorsunuz. Temeli olmayan 4 işlemi bilmiyorum demektir. Tyt denemelerinin çoğunda ilk 4-5 sorusu 4 işleme dayalı geliyor zaten ve siz 7 net yapıyorsunuz ortalama.

Hocam siz söylediğiniz cümlelerle çelişiyorsunuz. Temeli olmayan 4 işlemi bilmiyorum demektir. Tyt denemelerinin çoğunda ilk 4-5 sorusu 4 işleme dayalı geliyor zaten ve siz 7 net yapıyorsunuz ortalama.
4 işlem biliyorum sadece. Ama mesela sadeleştirmelerde, rasyonel sayılarda, ondalık sayılarda, harfli ifadelerde çok zorlanıyorum.

Buyurun bu da YKS 2023 netlerim:
Screenshot_20240301-221846_Chrome.jpg

Hocam bir iki tane de mantık sorusu yapabiliyorum.

Geri
Yukarı