TYT matematik branş denemesi önerisi

Volkankerem

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bana en çok bilinen yayınları sıralamayın, biliyorum zaten. Kolaydan zora, sizin kullandığınız Türkçesi anlaşılır denemeleri önerin.

Benim de çözdüğüm ve çözerken soru bakımından bir sorunla karşılaşmadığım 3 kitabı aşağıda sıraladım, inceleyip alabilirsiniz. Başarılar dilerim.

1- ÜçDörtBeş Yayınları TYT 12'li Matematik Denemesi (Zorluk Derecesi: Kolay-Orta)
2- 3D Yayınları TYT Matematik Simülasyon Denemeleri (Zorluk Derecesi: Orta-Zor)
3- Orijinal Yayınları TYT Matematik 11'li Deneme (Zorluk Derecesi: Zor)

Kolaydan zora
Matematiğin İlacı
345 ya da Bilgi Sarmal (345 daha ösym benzeri. Bilgi Sarmal daha fazla soru tipi)
3D Simülasyon - Ulti Serisi (Ulti bi tık kasıntı. 3D hem bi tık zor hem ÖSYM benzeri, Üstelik çözümlerini Eyüp. B. yapıyor)

Bana sorarsan test kitabı bitirdiysen veya Matematiğim çok kötü değil denemelerde geo hariç 15-20'yi zorluyorum diyorsan gerekli konuları kapat bi 345 bi 3D simülasyon tertemiz yoluna bakarsın.
Daha aşağı netlerdeyim ama branş denemesi çözmek istiyorum illa diyosan da Matematiğin İlacı işini görecektir.

Kolaydan zora
Matematiğin İlacı
345 ya da Bilgi Sarmal (345 daha ösym benzeri. Bilgi Sarmal daha fazla soru tipi)
3D Simülasyon - Ulti Serisi (Ulti bi tık kasıntı. 3D hem bi tık zor hem ÖSYM benzeri, Üstelik çözümlerini Eyüp. B. yapıyor)

Bana sorarsan test kitabı bitirdiysen veya Matematiğim çok kötü değil denemelerde geo hariç 15-20'yi zorluyorum diyorsan gerekli konuları kapat bi 345 bi 3D simülasyon tertemiz yoluna bakarsın.
Daha aşağı netlerdeyim ama branş denemesi çözmek istiyorum illa diyosan da Matematiğin İlacı işini görecektir.
İşin kötü yanı ben matematiğin ilacı çözüyorum Ve beni çok zorlayan denemeler oluyor. Bu denemeye neden kolay deniyor üstünde 6 kolay 3 orta 3 orta üstü diye yazmışlar. Hal böyleyken öbürlerine pek girişesim gelmiyor. Mat netlerim kitap bitirmeme rağmen zor bir denemede 20 nete kadar düşüyor. İnsanlar hep konu eksiğin falan var diyor ama inan yok.

İşin kötü yanı ben matematiğin ilacı çözüyorum Ve beni çok zorlayan denemeler oluyor. Bu denemeye neden kolay deniyor üstünde 6 kolay 3 orta 3 orta üstü diye yazmışlar. Hal böyleyken öbürlerine pek girişesim gelmiyor. Mat netlerim kitap bitirmeme rağmen zor bir denemede 20 nete kadar düşüyor. İnsanlar hep konu eksiğin falan var diyor ama inan yok.
Hocam matematiğin ilacı ekstra kolay bi deneme değil orta altı sadece. Konu eksiğiniz olmadığından %100 eminseniz (ki bence var), deneme analizini iyi yapmıyorsunuz demektir. Önceki bütün denemelerinizi toplayın ve yanlış yaptığınız tüm soruları silgiyle tertemiz yapın. Hepsini bir daha çözmeyi deneyin muhtemelen yarısınından fazlasını tak diye kolaylıkla yapamayacaksınız. Yanlış yaptığınız tüm sorular gerekirse 5 defa gerekirse 10 defa tekrar tekrar öğrenip kendinize dürüst bir biçimde yalayıp yuttuktan sonra başka denemelere geçmenizi tavsiye ederim. Ayrıca buradan konu eksikleriniz de yağ gibi ortaya çıkmış olur. Bana sorarsanız işlem hatası vs. hariç doğru yapamadığınız konuları tekrar edin, en az 2 denemede 1 doğru yapamadığınız konuları da bir daha çalışın.

Geri
Yukarı