TYT matematik için genel deneme vs branş denemesi

berkayx

Hectopat
Merhabalar. TYT'ye çalışmaya başlayalı 1 ay falan oldu. Bu hafta içinde de TYT matematiğe başladım. Deneme ile alakalı araştırma yaparken denemelerin genel deneme ve branş denemesi olarak ikiye ayrıldığını öğrendim. Sizce deneme çözmeye ne zaman başlamalıyım ve deneme türü olarak genel deneme mi yoksa branş denemesi mi tercih etmeliyim? Şimdiden teşekkür ederim.

Ben Bilgi Sarmalı, 345, Okyanus ve Testokul İnci denemelerini çözmüştüm. Okyanus başlangıç için uygundur.

Testokul'u önermiyorum. Motive olalım diye çok kolay sormuşlar, 30'un altına inmedim o denemelerde.

Bilgi Sarmalı'nı Okyanus'tan sonra çözmüştüm. Net artışımın olduğu denemeydi, 1 ayda bitirmiştim.

En son 345 çözmüştüm. Nedense denemeleri bana çok zor gelmişti. Özellikle geoemetri.

Hatta yanlış hatırlamıyorsam bir soru tutturmuşlardı. Çok benzer bir çokgen sorusu çözmüştüm geçen sınava göre.

Kendi çözdüklerime göre önerimi yaptım. Konuları bitirince daha kapsamlı bir araştırma ile doğru denemeyi bulursun. İyi çalışmalar.

Bilgi Sarmalı'nı Okyanus'tan sonra çözmüştüm. Net artışımın olduğu denemeydi, 1 ayda bitirmiştim.
Önerilerin için teşekkürler fakat aklıma bir şey takıldı. Denemeler 1 ay gibi uzun bir sürede mi çözülüyor gerçekten? Yoksa bu bahsettiğin denemeler paket şeklinde mi satılıyor? Denemeler hakkında pek bilgi sahibi değilim de.

Önerilerin için teşekkürler fakat aklıma bir şey takıldı. Denemeler 1 ay gibi uzun bir sürede mi çözülüyor gerçekten? Yoksa bu bahsettiğin denemeler paket şeklinde mi satılıyor? Denemeler hakkında pek bilgi sahibi değilim de.
Hocam bir branş denemeler var, mesela matematik için 60 dakika süre koyabilirsiniz. Deneme dediğiniz şey sınav pratiğidir zaten TYT 135 dakikadır sınav daha zor olacağından şuan ki denemelere daha kısa bir süre biçebilirsiniz.

Bilgi Sarmalı 15×40'lı denemelerden oluşuyordu. İki günde bir çözdüğüm için 1 aya yayılması normal. Günde 1 tane çözsem 2 haftamı alırdı.

Geri
Yukarı