TYT matematik stratejim nasıl?

KırAtlıLiberal

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, 9. sınıf öğrencisiyim eylül ve ekim arası bir temel matematik kitabı bitirmiştim. Matematik öğretmenime TYT matematiğe başlamak istediğime söyledim, oda bana "temeli daha oturtalım" dedi Antremanlarla matematik 1 önerdi bende aldım. Antremanlarla matematikte 10 güne biter. Ondan sonraki stratejim şöyle Antremanlarla matematik 2 (TYT konularının temelini kapsıyormuş) yanına 2 tane orta seviye TYT MAT kaynağı alıp paralel şekilde çözerek ilerlemek. Ne tavsiye edersiniz? Stratejim nasıl? Günde 4 saat TYT matematik çalışsam kaç aya biter sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Stratejin gereksiz konu tekrarlarıyla dolu. Zaten konulara en az bir kez çalışmışsın.

Bundan sonra yapman gereken şey hiç vakit kaybetmeden ne kadar çıkmış soru varsa çözmeye başlamak. Bu sayede sınava girdiğinde soruların senden ne istediğini hemen kavrayıp hızlı karar verebileceksin.

Süre tutarak denemeler çözmeyi de ihmal etme.Haftada en az bir kez kendini dene.

Eline bir kitap al ve hızlıca bir kez okuyabildiğin kadar oku sonra aklında kalanları kendine anlat. Bu şekilde soruları hızlı okumana rağmen aklında tutabilirsin.

Hızlı koşan atın diye bir söz vardır paşam hevesin güzel lakin sınav senene kadar bu yüksek tempo ile gidersen seni bayar tekrara düşersin ileriye gittikçe geriyi unutursun temel olarak geometri dil bilgisi ve TYT matematiği oturtman yeterli TYT mat o kadar kolay bir şey değil kolay kitap başlamışsın kolay geliyor olabilir ama bu tempoyla gidip sınav senende ben kolayları çözdüm dur şu zordan bi başlayım dediğinde tadın kaçar.
Parağraf çöz kitap oku 4 saat TYT mat ise 2 saat yeterli.

Matematik öğretmenime TYT matematiğe başlamak istediğime söyledim, oda bana "temeli daha oturtalım" dedi.
Hocan TYT'nin Temel Yeterlilik Testi olduğunun farkında mı?

Antrenmanlarla matematik boş bir kitap. Sadece işlemlerde hızlanmanı sağlar. TYT ve AYT çalışırken işlemlerde zaten hızlanırsın. 10 günün boşa gider. 2'sinin içine hiç bakmadım ama 1'ini yapan adamın çıkardığı kitaptan medet ummam ben.

Günde 4 saat TYT matematik çalışsam kaç aya biter sizce?
Bu oynatma listesine bakınca (19 saat) 1 haftada her türlü biter diyorm. Hatta o saçma stratejinizi bırakıp bu oynatma listesini 2 kere izleyip sonrasında normal şekilde çalışın. Denemeler çözüp eksik konularınızı tespit edip onları kapatın.

Geri
Yukarı