TYT matematik yanında hangi derse çalışmalı?

ElonMusk

Decipat
Daha fazla  
Yaz sonuna kadar matematikte 35+ net hedefim var, bunların yanında ağır olmayan derslere de bakmak istiyorum, felsefe ve coğrafyaya bakmayı düşündüm, siz ne önerirsiniz? Sosyal ve fen derslerinden hangileri en hafifleridir? (10. sınıf açısından fende eksiğim yok) @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Son düzenleyen: Moderatör:
Sosyal için bence erken. Aylar sonra unutursunuz. Fen derslerinden biyolojiye kesinlikle çalışmalısınız çünkü uzun soluklu bir çalışma gerektiriyor. Sürekli tekrar etmelisiniz. Her gün 30 soru paragraf çözün. Ara sıra dil bilgisi çözün. Demeye çalıştığım şey şu: Her gün istisnasız çalışacağınız 2 ders Türkçe ve matematik olmalı. Onların dışında haftayı günlere ayırarak her gün bu 2 dersin yanına en az 1 ders daha ekleyin.

Yaz sonuna kadar matematikte 35+ net hedefim var, bunların yanında ağır olmayan derslere de bakmak istiyorum, felsefe ve coğrafyaya bakmayı düşündüm, siz ne önerirsiniz? Sosyal ve fen derslerinden hangileri en hafifleridir? (10. sınıf açısından fende eksiğim yok) @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE
TYT Matematiğe çalışacaksanız TYT Fen kısmından önemli konulara bakmanızı öneririm.
Optik, dalgalar, mol, kalıtım vs. sosyal kısmı genellikle yorum oluyor Coğrafya dersi için nüfus ve dünyanın hareketleri konusuna bakabilirsiniz.
TYT Matematikte +35 net istiyorsanız Geometrinizin de belli bir seviyede iyi olması gerekiyor. Geometriye de bakabilirsiniz.

Anlıyorum, Türkçede de çok eksiğiniz yok gibi. Daha önce bir TYT sınavı yaptın mı? Yaptıysan da ders ders sonucunu belirtir misin?
Hocam AKBİM ODS çalışmıyor şu anda, bakamıyorum sonucuma, ama hatırladığım kadarıyla Matematik 27 küsurdü ve Türkçem 20 net üzeriydi, diğer derslere bakmamıştım. Okulda olmuştuk.

Geri
Yukarı