TYT Matematiği yapamıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Focus To Do uygulamasıyla motive olabilirsiniz. Sınava hazırlanmakta en büyük yardımcı motivasyondur.

Günlük çalışıyorum hocam hayırlısı artık.
Günlük düzenli ve öz çalışan birisi emeğinin karşılığını illaki alır. Başarılar dilerim kardeşim, kolay gelsin.

Matematiğim ilkokuldan beri hep zayıftı ve öyle kaldı. Şu an TYT matematikten en kötü 10-15 net yapmak için hazırlanmaya çalışıyorum fakat hiçbir şekilde olmuyor. TYT matematiği yapmayı bırak, soruyu anlayıp çözemiyorum bile. Antrenmanlarla matematik 1'i bitirip temelimi hafif tazeledim. Sonradan mert hoca 70 günde TYT matematik kitabını aldım fakat hiçbir şey anlamıyorum. Ne yapmalıyım?

Bol bol soru çöz gibisinden tavsiyelerde bulunmayın lütfen, soru çözebilsem kitabı da yapacağım. Hiçbir şekilde anlayamıyorum matematiği. Alternatif çözüm önerilerinizi bekliyorum.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Hocam şu an aynı durumdayım ben de temel kitap bitirip 49 günde TYT kampına başladım kitaptaki yeni nesil sorular bana bakıyor bende onlara. Şu an soru çözümlerini izleyeceğim olmazsa TYT'ye ilk adım kitabını alacağım ondan sonra devam edeceğim. Sen ne yaptın halledebildin mi sen?

Matematiğim ilkokuldan beri hep zayıftı ve öyle kaldı. Şu an TYT matematikten en kötü 10-15 net yapmak için hazırlanmaya çalışıyorum fakat hiçbir şekilde olmuyor. TYT Matematiği yapmayı bırak, soruyu anlayıp çözemiyorum bile. Antremanlarla Matematik 1'i bitirip temelimi hafif tazeledim. Sonradan Mert Hoca 70 Günde TYT Matematik kitabını aldım fakat hiçbir şey anlamıyorum. Ne yapmalıyım ?

Bol bol soru çöz gibisinden tavsiyelerde bulunmayın lütfen, soru çözebilsem kitabı da yapacağım. Hiçbir şekilde anlayamıyorum matematiği. Alternatif çözüm önerilerinizi bekliyorum.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE
Aynı durum bende de var aslında hocam bu durum bana göre sizle alakalı değil herkes aynı zekaya sahip değildir. Ben sizin yerinizde olsam 1 gün istirahat ederim sonra dersime devam ederim. Dilciyim sabote etmeye çalışmıyorum.

YKS 2022'ye sözel olarak gireceğim ve benim de matematiğim çok kötü, 5-6 net yapabilirim anca.

YKS puan hesaplama sitelerinde hesaplamalar yaptım ve kurtaramama ihtimalimin fazla olduğu TYT Matematiğe önem vermek yerine AYT Sözel derslerimdeki netlerimi arttırmak için uğraşmaya karar verdim. Fakat bu demek değil ki asla matematiğe bakma. Matematiğe elbette çalış ama tıkandığınızı hissettiğinizde diğer derslere odaklanın.

Sizde hesaplamalar yapın. Hangi derslerden netlerinizi arttırarak TYT Matematiği telafi edebileceğinizi planlayın:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı