TYT Matematiği yapamıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@emircanunlts şekilli ve uzun paragraflı anlama dayalı sorular yeni nesil sorulardır. Ne zamandır beri çalıştığınızı bilsem aslında iyi olur. Ona göre bir yorumda bulunacağım çünkü.
Kitap en temelden anlattığını iddia ediyor. Kitaptaki sorulara baktığım zaman şekiller ve bazen 3-4 bazen 6-7 cümle aralığında sorular görüyorum. Eğer bunlar yeni nesil sayılıyorsa bu ilk kitabım.

İsterseniz soruları atabilirim.

Matematiğin basit sorularını yapabiliyorum. Antrenmanlarla Matematik kitabını çok az yanlış yaparak bitirdim. Mert Hoca ile 70 Günde TYT kitabı, ÖSYM türünden sorular soruyor ve hiçbir şey anlamıyorum. Bu türden hiçbir soruyu çözemeyeceğimden eminim şu ana kadar.
Matematik Yapalım ;
Gündelik tekrar :
Günde olan 24 saatin 3 saatini matematiğe ayırarak başlayalım.
Ek konu tekrarı yapalım.
1.Ünite : 3 saat video izleme. 3 gün devam edecek.
2.Ünite : 2 saat video izleme 1 saat soru çözümü ; 4 gün devam edecek.
1 hafta da 2 ünite bitirdik. Daha 18 konu var.
3.Ünite : 3 saat video izleme. 3 Gün devam edecek.
4.Ünite : 2 saat video izleme. 1 saat soru çözüm videosu izleme. 4 gün devam edecek.
2. Hafta da bitti. 16 konu.
Kalan her konu (denklem çözme hariç) 3 saat boyunca video izleme ya da 2 saat video izleme 1 saat soru çözümü.
Denklem çözme konusu için ise,
günde 5 saat. 3 saat video izleme. 2 saat soru çözümü. Bu grafiği 1 ay boyunca yap. Sonra eski netlerini ve yeni netlerini karşılaştır.

Kitap en temelden anlattığını iddia ediyor. Kitaptaki sorulara baktığım zaman şekiller ve bazen 3-4 bazen 6-7 cümle aralığında sorular görüyorum. Eğer bunlar yeni nesil sayılıyorsa bu ilk kitabım.

İsterseniz soruları atabilirim.
Anlıyorum. Ama şunu da belirtmek istiyorum ki matematik 2-3 soruyla yapılabilecek ders değil zaten. Sürekli çözmeye çalışmalısınız. Kitabın seviyesini bilmiyorum ancak 1-2 soru atarsan kitaptan ona göre yorumlanabilir ve eğer yapamıyorum deyip çalışmayı bırakırsan o zaman gerçekten yapamazsın. 10 net zor bir hedef değil zaten. Yapılabilir bir hedef, senin bu durumda yapman gereken şey sadece çalışmayı bırakmamak.

Anlıyorum. Ama şunu da belirtmek istiyorum ki matematik 2-3 soruyla yapılabilecek ders değil zaten. Sürekli çözmeye çalışmalısınız. Kitabın seviyesini bilmiyorum ancak 1-2 soru atarsan kitaptan ona göre yorumlanabilir ve eğer yapamıyorum deyip çalışmayı bırakırsan o zaman gerçekten yapamazsın. 10 net zor bir hedef değil zaten. Yapılabilir bir hedef, senin bu durumda yapman gereken şey sadece çalışmayı bırakmamak.
Şunu soracağım, konuyu yapamadıktan sonra devam etmenin anlamı nedir peki ? Ben şimdi bu konuyu anlamadığım halde devam edersem, o konularla beraber katlanarak sorular gelmeye başlayacak ve biraz anlıyosam bile hiç anlamamaya başlayacağım. Bir konuyu tamamen anlayana kadar o konu üzerinde mi durayım yoksa anlamadığım halde geçeyim mi başka konulara ?

Aşağıdaki sorular kitabın en başındaki konular hocam.

1646590146284.png

1646590166443.png

@emircanunlts sana bir şey söyleyeyim, bu soru sadece dört işlem. Okuduğunu anlamıyorsun büyük ihtimalle. Oldukça kötü durum çünkü bu durum otomatikmen TYT sınavını etkiliyor. Onun dışında seni biliyorum, hedefini de biliyorum. Bir konuyu iyice kavra, ondan sonra diğer konulara geç. Mayıs ortasına kadar 15-20 yapabilir düzeye büyük ihtimalle gelirsin. Sonra da deneme ile pekiştirirsin, gerçek sınavda da o arada yaparsın zaten. Ek olarak bir soruyu yapamadın diye de üzülme, doğrusunu öğrenince doğrusunu öğrendiğin için sevinmelisin :)

@emircanunlts sana bir şey söyleyeyim, bu soru sadece dört işlem. Okuduğunu anlamıyorsun büyük ihtimalle. Oldukça kötü durum çünkü bu durum otomatikmen TYT sınavını etkiliyor. Onun dışında seni biliyorum, hedefini de biliyorum. Bir konuyu iyice kavra, ondan sonra diğer konulara geç. Mayıs ortasına kadar 15-20 yapabilir düzeye büyük ihtimalle gelirsin. Sonra da deneme ile pekiştirirsin, gerçek sınavda da o arada yaparsın zaten. Ek olarak bir soruyu yapamadın diye de üzülme, doğrusunu öğrenince doğrusunu öğrendiğin için sevinmelisin :)
Evet hocam, sorular zaten çok basit ben sadece işleme dökemiyorum. Sorunun çözümünü de görünce "cidden bu soruyu yapamadım mı ?" diye soruyorum kendime. Çok çabuk pes eden birisiyim, konuyu yapamayınca direkt bırakıp gidesim geliyor. Elimden geldiğince bırakmamaya çalışıp yapmayı deneyeceğim hocam sağ olun.

@emircanunlts rica ederim. Herkes bir şeyler bilerek başlamıyor zaten. Başaranların başarısı hikayesini dinlediğinizde hepsinde büyük bir emek var. Af edersiniz ama çalışmaktan köpeğe dönüyor adamlar bildiğin. Bu sınav böyle başarılır çünkü başka yapacak başka bir şey yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı