TYT ve AYT barajının kalkması ne ifade ediyor?

E bu baştan başa saçmalık? O zaman milyonlarca genç boşuna mı ders çalıştı? Şimdi ben hiç uğraşmadan, istediğim, mükemmel üniversitelere girebilecek miyim yani?
Tabi ki hayır. Yüksek sıralama isteyen bölümlere yine çok çalışan insanlar girecek. Yüksek sıralamaları fazla etkilemez ama tercihlerden sonra dolmayan bölümler artık dolacak muhtemelen. Üniversite ortamı biraz daha özenli olmalı normalde ama kim bilir nasıl insanlar göreceğiz artık.

Baraj dediğin şey yapman gereken asgari puan. Sen hiç çalışmadan en iyi üniversiteye gidemezsin. Üniversitede gereken puanı yapman gerekiyor hala. Saçmalık bu arada. İlk gördüğümde hangi milletvekilinin çocuğu sınava giriyor diye düşündürtmedi değil.

Herkes çok laf etmiş ama bunun ne zararı var? Eski sistemden hiçbir farkı yok. Eskiden 140 alan üniversiteye gitmiyordu. Şimdi kötü bir üniversitede ya da bölümde oluyor.

Batan eğitim sistemini daha batıramazlar diyordum, bunu da yaptılar artık kopuklar üniversite ortamı için gidecekler, vasıfsız üniversite okumuş cahil olacaklar.(kişiye hakaret yoktur)

Boş kontenjana sahip bölümlere 0.5 net ile bile girilebileği anlamına geliyor yani tüm soruları sallayan Türkçe bile bilmeyen insanlar boş kentenjana sahip bölümlere girebiliyor artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı