TYT ve AYT barajının kalkması ne ifade ediyor?

@TaLionSoW ve eğitimin "E" harfinden bile anlamayan aileler çocuğum üniversite okuyor diye sevinecek. Aile ona bir sürü ümit bağlayacak, çocuğun eğitimi için bir sürü paralar dökecek ortaya.

Çocuğun mezuniyeti yaklaşır ve bir bakmışsınız. Çocuk işsiz...

Önceden nereden baksanız 1 milyon kişi (nasıl geçemiyorlar bende anlamıyorum) barajı geçemiyordu. Üniversite hayali olan kişiler için sıralama biraz daha kolay bir hal alıyordu. Şimdi 5 milyon kişi girse tamamının üniversiteye gitme imkanı doğacak. Bu da bazı düşük puanlı bölümlere yığılma demek.
Her ilde en az 1 üniversite açmanın zararları işte. Öğrenci arıyorlar. :D

@AlbaySIMSEK, bir tane üniversite vardı. Ardahan Üniversitesi olması lazım. Öğrenci sayısı sadece 200. Bu boşa açılan üniversiteler yüzünden diğer büyük üniversitelere ayrılan ödenek azalıyor ve o üniversiteler için de tabii ki sıkıntı oluyor.

@AlbaySIMSEK, bir tane üniversite vardı. Ardahan Üniversitesi olması lazım. Öğrenci sayısı sadece 200. Bu boşa açılan üniversiteler yüzünden diğer büyük üniversitelere ayrılan ödenek azalıyor ve o üniversiteler için de tabii ki sıkıntı oluyor.
İşin kötü tarafı bu tür adı bile duyulmamış üniversiteden mezun olan öğrencileri mezun yerine bile koymuyorlar maalesef. Prestijli ve bilinen bir üniversiteden mezun olmadığınız sürece iş bulmak daha da zor bir hal alıyor.

@AlbaySIMSEK, bunları zaten çok belirttik. Forum üzerinde de hem üniversiteler hem liseler hakkında olsun bir sürü yazım bulunmakta. Şu saatten sonra da açıkçası pek yapacak bir şey yok. Ben gene anlatmaya devam ederim, milletin ne yaptığı da beni çok ilgilendirmiyor zaten.
@515538, bu kötü üniversite mezunları da bu şekilde unutulup gidilecek hocam. Sonra bir bakmışsınız, üniversite bitirmesine rağmen kasiyer olarak çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı