TYT ve AYT zor mu?

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
Arkadaşlar merhaba,

Önümde sınav için daha 2.5 sene var. Sınıfımızda çalışkan bir arkadaş günlük bayağı saat çalışıyor ve Çok zor olduğunu söylemekte.

TYT ve AYT çok mu zor? Önümde daha 2.5 sene var. Sizce şu anlık bir şey yapmam gerekir mi? Ben yaz aylarında tüm seneyi unutmamak adına tekrar yaparım diye düşünüyorum.

Sizce ne yapmalıyım? Biraz yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba,

Önümde sınav için daha 2.5 sene var. Sınıfımızda çalışkan bir arkadaş günlük bayağı saat çalışıyor ve Çok zor olduğunu söylemekte.

TYT ve AYT çok mu zor? Önümde daha 2.5 sene var. Sizce şu anlık bir şey yapmam gerekir mi? Ben yaz aylarında tüm seneyi unutmamak adına tekrar yaparım diye düşünüyorum.

Sizce ne yapmalıyım? Biraz yardımcı olursanız sevinirim.
Kazanmak kolay değil bana göre. Çok çalışmaya kalkma bir anda. Yoksa bayar ve ders çalışmama ihtimalin var ondan sonra.

Ben genellikle az ama verimli çalışırım. Yaz aylarında 1.5 Hafta sıkıca çalışarak özet yapmayı düşünüyorum.
Az saat verimli olacağı yerine çok saat ve verimli olsun daha iyi. Az çalış verimli çalış diyenlere karşıyım. Saçma geliyor bu.

Sen elinden geleni yap. Gece yatağa vicdan rahatlığı ile yat da gerisi önemli değil. Sonuca değil sürece bak. En azından "Denedim de olmadı" şeklinde söylersin. Ama bir daha da denersin. Keşke dememek için çok çalış(verimli çalışmayı da unutma).

Burada en önemli faktör irade.

Başarılar...

Az saat verimli olacağı yerine çok saat ve verimli olsun daha iyi. Az çalış verimli çalış diyenlere karşıyım. Saçma geliyor bu.

Sen elinden geleni yap. Gece yatağa vicdan rahatlığı ile yat da gerisi önemli değil. Sonuca değil sürece bak. En azından "Denedim de olmadı" şeklinde söylersin. Ama bir daha da denersin. Keşke dememek için çok çalış(verimli çalışmayı da unutma).

Burada en önemli faktör irade.

Başarılar...
Teşekkürler. 3-4 Saatten sonra çok zor çalışıyorum. Çalışabildiğim kadar çalışacağım. Teşekkürler.

Sanırım 10. sınıftasın. Sadece 10. sınıfa çalışıp yazın 9-10 tekrarı yapsan yeterlidir bence.

11'de AYT konularına başlayacaksın. 11. sınıfta 11'i iyice öğrenirsen AYT'de 50 neti garantilersin. Aynı esnada problem paragraf çalışması yaparsın.
Teşekkürler.

Geri
Yukarı