TYT'de net nasıl yükseltilir?

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Mba 2017 128 gb ssd 8 gb ram
Meslek
Uluslararası ilişkiler ve siyaset,diplomat
Hocalarım daha 11'nci sınıfım. TYT'de 30 civarı net yapmıştım. Geçen hafta cumartesi. Yarın bir daha var. Nasıl yükseltirim netlerimi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Üniversite sınavı dediğiniz süreci uzun bir zaman dilimine yaymanız gerekir. 1-2 günde net arttırabilmeniz mümkün değil. Eksikliklerinizi tespit edip eksikliklerinize çalışın ve çokça soru çözmeye çalışın. Başka yolu yok, başka bir şekilde netinizi arttıramazsınız. Kısacası fedakarlık yapıp ders çalışacaksınız.

Hocalarım daha 11'nci sınıfım. TYT'de 30 civarı net yapmıştım. Geçen hafta cumartesi. Yarın bir daha var. Nasıl yükseltirim netlerimi?
1- Sıkı çalışmak
2- Eksiklerin üstüne gitmek kaçmayın yapamadığınız konulardan.
3- Geometri çalışmak geometride tyt ayt toplam 20 soru var fen derslerine verdiğiniz önemi lütfen geometriye de verin.
4- Denem analizi 30 nette yapmış olsanız kalan 90 soruya bakın inceleyin üstüne gidin.

Pat diye düzelmez 11. sınıfım ben 45 50 net arası yapıyorum. Tyt konularını güzelce bitirmen lazım. Başarını ölçmek içib kazanım kavrama yapılmalı o hafta ve önceki haftalarda ne öğretildiyse o sorulmalı.

Üniversite sınavı dediğiniz süreci uzun bir zaman dilimine yaymanız gerekir. 1-2 günde net arttırabilmeniz mümkün değil. Eksikliklerinizi tespit edip eksikliklerinize çalışın ve çokça soru çözmeye çalışın. Başka yolu yok, başka bir şekilde netinizi arttıramazsınız. Kısacası fedakarlık yapıp ders çalışacaksınız.
Dershanelerin genel bir sorunu var konu kazanım denemesi yapmak yerine genel tyt denemesi yapıyorlar.

@LEGENDEGOİST dershane konuyu anlatır ve deneme sınavını yapıp geçer, onların yapabilecek bir şeyi yok ve deneme sınavını olduktan sonra önemli olan da eksikliklerinizi görmeye çalışmaktır. Dershaneden deneme sınavı çözümü isteyebilirsiniz. O kadar para veriyorsunuz, bir zahmet çözümünü de yapsınlar. Bunun için ekstra ders bile yapmalılar.

@LEGENDEGOİST dershane konuyu anlatır ve deneme sınavını yapıp geçer, onların yapabilecek bir şeyi yok ve deneme sınavını olduktan sonra önemli olan da eksikliklerinizi görmeye çalışmaktır. Dershaneden deneme sınavı çözümü isteyebilirsiniz. O kadar para veriyorsunuz, bir zahmet çözümünü de yapsınlar. Bunun için ekstra ders bile yapmalılar.
Bireye gidiyorum yapmıyorlar zaten 9.sınıf konularını tekrar ettiğimiz için denemelerde neredeyse çıkmıyor.

Geri
Yukarı