TYT'ye Nasıl Çalışılmalı?

Hiç gereği falan yok demeyin hocam. Bir şey istediğimde sadece sorduğum sorulara cevap verin lütfen.

Bilmesem boşuna konuşmam dostum;

Bende 10. sınıfın 2. yarısında başlamıştım 1 problem kitabı 1 paragraf kitabı çözüp bıraktım çünkü o problem paragraf rutini çok zorlayıcı oluyor bazen uyanamıyorsun çözemiyorsun vb.

10. sınıfta polinom fonksiyon gibi önemli konular işleniyor ve bunlar türev limit parabol gibi ileri düzey konuların temeli yani sen bunları oturtmadan TYT başlamamalısın ki aşırı erken yani önünde 2.5 sene var.

Ha dersen ki yok ben başlayacağım temelim olsun kaynak önerisi ve rutin;

Rutin: Okuldan 1-2 saat önce kalkıp(sana kalmış) 10-30 arası paragraf sorusu 10-30 arasıda problem sorusu çözmen senin yararına olacaktır.

Problem kaynakları (kolaydan-zora): Acil yayınlarının problemlerin ilacı kitabı sizin gibi yeni başlayacaklar için ideal - hız ve renk problemler kitabı tam orta seviye bir kitaptır kolaydan zora testleri bulunuyor- Bilgi Sarmal problemler kitabı bu da orta seviye bir kitap soru tarzları çok güzel - orijinal yayınları problemler kitabı bu zor bir kaynaktır temeliniz olmadan bu soruları çözmek çok zor gelecektir - apotemi problemler bana göre orijinalden bir tık daha üst bir kitaptır bana kalırsa bunu sınav senende çözmelisin çünkü gerçekten çok zor.

Paragraf kaynakları(kolaydan-zora):arı yayınları paragraf bende dahil çoğu kişinin ilk paragraf kitabıdır çünkü temel atıyorsunuz ve temel için ideal - Bilgi Sarmal orta seviye bir kitap yine problemdeki gibi kolaydan zora testleri var içinde - limit yayınları paragraf en zor kitaptır tam paragrafı oturtup sınava tam hazırlıklı olmanı sağlayacak kitaptır.

Doping Hafıza: Kesinlikle almamalısın. Mert hoca, rehber matematik, bıyıklı matematik gibi hocalar var YouTube'da. Ve dijital olarak orada soru çözmende gerekecek bunun yerine dershaneye gitsen yüz yüze eğitimle3 4 kat daha fazla verim alırsın. İstersen hoca öneriside verebilirim.

Son düzenleme:
Arkadaşlar selamünaleyküm iyi akşamlar, şimdi ben 10. sınıfım TYT'ye çalışmak istiyorum. Öncelikle maddeler halinde verdiğim soruları yanıtlarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Sizce 10. sınıfta TYT'ye başlamam erken midir?

Çoğunluk paragraf, geometri ve problem çöz diyorlar. Hangi kaynaklardan çözmeliyim ve günde kaç soru çözmeliyim?

Günde kaç saat çalışmalıyım?

Doping Hafıza ile TYT'ye çalışılır mı?

Tam olarak TYT programını nasıl oluşturmalıyım? Detaylı bilgi verirseniz daha faydalı olur hepimiz için.

Sorularım bunlar arkadaşlar özellikle bu tarz sınavlara girmiş olan ve deneyimleyen arkadaşlar yanıtlarsa hepimiz için daha faydalı olur diye düşünüyorum. Allah'a emanet.

10.sınıfta matematik-paragraf-problem üçlüsünü dengeli götür.
EA seçeceksen edebiyatı iyi not alarak çalış.
Say seçeceksen de biyor-fizik-kimya için aynısını yap. Ayrıca 10.sınıf yazında kesinlikle FKB ve matematik konularını iyi çalış.
Problem için acil problemlerin ilacı ile başlayıp acil problemlerle devam et.
Paragraf için temelde hız, orta için Bilgi Sarmal veya 345, zor seviye için ise 3D branş denemesi al.

Herşey için teşekkürler arkadaşlar. Allah'a emanet olunuz.

Alanına göre çalışman gerekli alanına söylersen ona göre yardımcı oluruz.
Sayısal ve EA arasında kararsız kaldım.

Bende 10. sınıfın 2. yarısında başlamıştım 1 problem kitabı 1 paragraf kitabı çözüp bıraktım çünkü o problem paragraf rutini çok zorlayıcı oluyor bazen uyanamıyorsun çözemiyorsun vb.

10. sınıfta polinom fonksiyon gibi önemli konular işleniyor ve bunlar türev limit parabol gibi ileri düzey konuların temeli yani sen bunları oturtmadan TYT başlamamalısın ki aşırı erken yani önünde 2.5 sene var.

Rutin: Okuldan 1-2 saat önce kalkıp(sana kalmış) 10-30 arası paragraf sorusu 10-30 arasıda problem sorusu çözmen senin yararına olacaktır.

Problem kaynakları (kolaydan-zora): Acil yayınlarının problemlerin ilacı kitabı sizin gibi yeni başlayacaklar için ideal - hız ve renk problemler kitabı tam orta seviye bir kitaptır kolaydan zora testleri bulunuyor- Bilgi Sarmal problemler kitabı bu da orta seviye bir kitap soru tarzları çok güzel - orijinal yayınları problemler kitabı bu zor bir kaynaktır temeliniz olmadan bu soruları çözmek çok zor gelecektir - apotemi problemler bana göre orijinalden bir tık daha üst bir kitaptır bana kalırsa bunu sınav senende çözmelisin çünkü gerçekten çok zor.

Paragraf kaynakları(kolaydan-zora):arı yayınları paragraf bende dahil çoğu kişinin ilk paragraf kitabıdır çünkü temel atıyorsunuz ve temel için ideal - Bilgi Sarmal orta seviye bir kitap yine problemdeki gibi kolaydan zora testleri var içinde - limit yayınları paragraf en zor kitaptır tam paragrafı oturtup sınava tam hazırlıklı olmanı sağlayacak kitaptır.

Doping Hafıza: Kesinlikle almamalısın. Mert hoca, rehber matematik, bıyıklı matematik gibi hocalar var YouTube'da. Ve dijital olarak orada soru çözmende gerekecek bunun yerine dershaneye gitsen yüz yüze eğitimle3 4 kat daha fazla verim alırsın. İstersen hoca öneriside verebilirim.
Doping Hafıza almamamın sebebini açıklar mısınız rica etsem?

Son düzenleme:

Doping hafızayı daha önce denemedim fakat. Bence gerekli olmayan bir şey YouTube üzerinde bir sürü bunu yapan adam var. Ücretsiz ve güzel bir şekilde.

Ayrıca her ay ona bir sürü para verecek ailen çok saçma.

Ben hiç çalışmadan 230 aldım. Toplam TYT çalışma saatim sadece 5 saat. 7 ay boyunca hergün çalışırım dedim toplasanız 5 saat çalışmışımdır yarım yamalak ve 230 aldım. YouTube üzerindeki adamlardan faydalanın boşuna para vermeyin.

Bu arada TYT keyfi girdim girmek için girdim yani :D Tavan puan kaç inanın bilgim yok :D

Sen şuan anadolu lisesinde misin ? Çünkü senin 10.sınıfta alan seçmen gerekmiyor mu say yada ea olarak. Kararsız kaldım dedin ondan sordum

Geometri için de kaynak önerir misiniz?

Canım kardeşim bu "sınava hazırlık" muhabbeti 2000'lerden sonra cemaat dershaneleri tarafından topluma dozlanmış bir şey. Şu an senin derslerde gördüğün konular zaten TYT sınavında sorulan konular yani sen derslerine çalışırsan, sınavlarından 85 üstü güzel notlar almayı hedeflersen ve bunu başarırsan TYT-AYT için ek bir çalışma yapmana gerek kalmaz. Ha son senende eskiyen bilgilerini tazelemek için tabi ki çalışman gerekir ama şu an sınava hazırlanmaya başlamana gerek yok. Öğretmenlerini iyi dinle, sınavlarından yüksek al, derse katıl, günlük derslerine çalış ve testlerini çöz yeter.
Hocam TYT bol soru, AYT bol konu sınavıdır. AYT'nin çoğunluğu hocaya bağlı iken TYT öğrenciye bağlıdır. Örneğin öğrenci Tyt matematikte ne kadar soru görürse o kadar hız kazanır ve başarılı olur.

Hocam TYT bol soru, AYT bol konu sınavıdır. AYT'nin çoğunluğu hocaya bağlı iken TYT öğrenciye bağlıdır. Örneğin öğrenci Tyt matematikte ne kadar soru görürse o kadar hız kazanır ve başarılı olur.
Canım kardeşim konuyu bilmeyen adam soru cozebilir mi ? Çözse de ne işine yarar ? İlk konu öğrenilir sonra soru çözülür. Konuyu ise sen son senede öğrenmeye kalkarsan bitersin. Dolayisiyla sen okul döneminde konuları öğrenirsin son senende test çözersin.

Geri
Yukarı