TYT'ye Nasıl Çalışılmalı?

TheIntruder911

Centipat
Arkadaşlar selamünaleyküm iyi akşamlar, şimdi ben 10. sınıfım TYT’ye çalışmak istiyorum. Öncelikle maddeler halinde verdiğim soruları yanıtlarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Sizce 10. Sınıfta TYT’ye başlamam erken midir?

Çoğunluk Paragraf, Geometri ve Problem çöz diyorlar. Hangi kaynaklardan çözmeliyim ve günde kaç soru çözmeliyim?

Günde kaç saat çalışmalıyım?

Doping Hafıza ile TYT’ye çalışılır mı?

Tam olarak TYT programını nasıl oluşturmalıyım? Detaylı bilgi verirseniz daha faydalı olur hepimiz için.

Sorularım bunlar arkadaşlar özellikle bu tarz sınavlara girmiş olan ve deneyimleyen arkadaşlar yanıtlarsa hepimiz için daha faydalı olur diye düşünüyorum. Allah’a emanet.

Arkadaşlar selamünaleyküm iyi akşamlar, şimdi ben 10. sınıfım TYT’ye çalışmak istiyorum. Öncelikle maddeler halinde verdiğim soruları yanıtlarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Sizce 10. Sınıfta TYT’ye başlamam erken midir?

Çoğunluk Paragraf, Geometri ve Problem çöz diyorlar. Hangi kaynaklardan çözmeliyim ve günde kaç soru çözmeliyim?

Doping Hafıza ile TYT’ye çalışılır mı?

Tam olarak TYT programını nasıl oluşturmalıyım? Detaylı bilgi verirseniz daha faydalı olur hepimiz için.

Sorularım bunlar arkadaşlar özellikle bu tarz sınavlara girmiş olan ve deneyimleyen arkadaşlar yanıtlarsa hepimiz için daha faydalı olur diye düşünüyorum. Allah’a emanet.
12. sınıfım şurada 5 ay falan var ama hiç çalışmadım :D

Canım kardeşim bu "sınava hazırlık" muhabbeti 2000'lerden sonra cemaat dershaneleri tarafından topluma dozlanmış bir şey. Şu an senin derslerde gördüğün konular zaten TYT sınavında sorulan konular yani sen derslerine çalışırsan, sınavlarından 85 üstü güzel notlar almayı hedeflersen ve bunu başarırsan TYT-AYT için ek bir çalışma yapmana gerek kalmaz. Ha son senende eskiyen bilgilerini tazelemek için tabi ki çalışman gerekir ama şu an sınava hazırlanmaya başlamana gerek yok. Öğretmenlerini iyi dinle, sınavlarından yüksek al, derse katıl, günlük derslerine çalış ve testlerini çöz yeter.

Canım kardeşim bu "sınava hazırlık" muhabbeti 2000'lerden sonra cemaat dershaneleri tarafından topluma dozlanmış bir şey. Şu an senin derslerde gördüğün konular zaten TYT sınavında sorulan konular yani sen derslerine çalışırsan, sınavlarından 85 üstü güzel notlar almayı hedeflersen ve bunu başarırsan TYT-AYT için ek bir çalışma yapmana gerek kalmaz. Ha son senende eskiyen bilgilerini tazelemek için tabi ki çalışman gerekir ama şu an sınava hazırlanmaya başlamana gerek yok. Öğretmenlerini iyi dinle, sınavlarından yüksek al, derse katıl, günlük derslerine çalış ve testlerini çöz yeter.
Senin anlatımına göre okulda konuları anlayıp notları yüksek alırsa TYT başlamasına gerek yok diyorsun. Ancak her şey konu değil. Sen bütün konuları okulda kavrasan bile o denemelerdeki soru tarzına alışmadığın sürece bu sana bir şey katmaz. Eğer şimdi düzenli paragraf, problem, geometri çalışırsa sınav senesinde kafası rahat olacak.

Senin anlatımına göre okulda konuları anlayıp notları yüksek alırsa TYT başlamasına gerek yok diyorsun. Ancak her şey konu değil. Sen bütün konuları okulda kavrasan bile o denemelerdeki soru tarzına alışmadığın sürece bu sana bir şey katmaz. Eğer şimdi düzenli paragraf, problem, geometri çalışırsa sınav senesinde kafası rahat olacak.
"Öğretmenlerini iyi dinle, sınavlarından yüksek al, derse katıl, günlük derslerine çalış ve testlerini çöz yeter".

"sınava hazırlanmana gerek yok" dedin ben ona cevap yazdım.

Evet sınava hazırlanmasına gerek yok çünkü. Sınava hazırlanmamak =/= test çözmemek. Öğrencilerin yaptığı en büyük hata bu, ben sınava hazırlanacağım diye sadece TYT-AYT'yi düşünüyorlar sanki TYT-AYT'de lise dışı konular soruluyormuş gibi. Konuyu bilen adamın soru tarzlarını öğrenmesi çok kolaydır çünkü temelini bildiği için sadece yapamadığı soru tarzını sorar, öğrenir ve yoluna devam eder ama yarım yamalak test çözmeye çalışan insanlar son sınıfa gelir ve bana kaynak önerin, konu anlatımı önerin diye ortalıkta başı kesilmiş ördek gibi dolanır.

Arkadaşlar selamünaleyküm iyi akşamlar, şimdi ben 10. sınıfım TYT'ye çalışmak istiyorum. Öncelikle maddeler halinde verdiğim soruları yanıtlarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Sizce 10. Sınıfta TYT'ye başlamam erken midir?

Çoğunluk paragraf, Geometri ve Problem çöz diyorlar. Hangi kaynaklardan çözmeliyim ve günde kaç soru çözmeliyim?

Doping Hafıza ile TYT'ye çalışılır mı?

Sorularım bunlar arkadaşlar özellikle bu tarz sınavlara girmiş olan ve deneyimleyen arkadaşlar yanıtlarsa hepimiz için daha faydalı olur diye düşünüyorum. Allah'a emanet.

Hiç gereği yok 11. sınıfım TYT'ye 15 tatilde başlayacağım sosyalleş arkadaşlarınla takıl ailenle vakit geçir oyun oyna spor yap istediğini yap zaten 11 ve 12'de sınav kafasına giriyorsun ve bunlara ayıracak vaktin olmayacak.

Hiç gereği yok 11. sınıfım TYT'ye 15 tatilde başlayacağım sosyalleş arkadaşlarınla takıl ailenle vakit geçir oyun oyna spor yap istediğini yap zaten 11 ve 12'de sınav kafasına giriyorsun ve bunlara ayıracak vaktin olmayacak.
Hiç gereği falan yok demeyin hocam. Birşey istediğimde sadece sorduğum sorulara cevap verin lütfen.

Yeni konular

Geri
Yukarı