TYT'ye Nasıl Çalışılmalı?

yani sen derslerine çalışırsan, sınavlarından 85 üstü güzel notlar almayı hedeflersen ve bunu başarırsan TYT-AYT için ek bir çalışma yapmana gerek kalmaz.
Bundan bahsediyorum. Sadece dersi dinlemekle ve iyi not almakla olmuyor Tyt. Bol soru çözmeli.

Canım kardeşim konuyu bilmeyen adam soru cozebilir mi ? Çözse de ne işine yarar ? İlk konu öğrenilir sonra soru çözülür. Konuyu ise sen son senede öğrenmeye kalkarsan bitersin. Dolayisiyla sen okul döneminde konuları öğrenirsin son senende test çözersin.

Bundan bahsediyorum. Sadece dersi dinlemekle ve iyi not almakla olmuyor Tyt. Bol soru çözmeli.
Bende onu anlatmaya çalışmıştım aslında. Konuyu öğrenir öğrenmesine ancak yeni soru tarzlarını bol çözüp işi pratiğe dökmek önemli. Mesela üslü sayılar konusunu öğreniyorsun ancak denemede yapamıyorsun.

Bende onu anlatmaya çalışmıştım aslında. Konuyu öğrenir öğrenmesine ancak yeni soru tarzlarını bol çözüp işi pratiğe dökmek önemli. Mesela üslü sayılar konusunu öğreniyorsun ancak denemede yapamıyorsun.
Evet, arkadaş konuyu bilince 35 net matematik bekliyor herhalde.

Bundan bahsediyorum. Sadece dersi dinlemekle ve iyi not almakla olmuyor TYT. Bol soru çözmeli.

Canım kardeşim orada paragrafı kesip "ehehe bak sadece ders çalış demişsin" demek seni haklı çıkarmaz. 10. sınıfta bir öğrencinin TYT için ek çalışma yapmasına gerek yok. Ek çalışma 12. sınıfta yapılır. Bunu anlaması çok mu zor anlamıyorum ? Git sınav birincilerine bak, derece yapanlara sor çoğu 11. sınıfın yazında sınava çalışmaya başlamıştır. Arada sadece tek tük 2-3 yıldır sınava hazırlanan manyak bulursun. Çünkü konuyu bilen adamın sınava hazırlanması çok kısa sürer sadece soru çözmesi gerekir.

Herşey için teşekkürler arkadaşlar. Allah'a emanet olunuz.

Sayısal ve EA arasında kararsız kaldım.

Doping Hafıza almamamın sebebini açıklar mısınız rica etsem?
Geometri: Merkeze Teğet, Kenan Kara İle Geometri
Matematik:Rehber Matematik, Mert Hoca, Bıyıklı Matematik, Matematiğin Güler Yüzü
Türkçe:Rüştü Hoca

Geometri kaynak önerisi verebilirim ama geometri seviyen nasıl yani özel üçgenler vs. bilgin nasıl 0 mısın geometride.

Her şey için teşekkürler arkadaşlar. Allah'a emanet olunuz.

Sayısal ve EA arasında kararsız kaldım.

Doping Hafıza almamamın sebebini açıklar mısınız rica etsem?

1-YKS'de sınavı dijitalden çözmeyeceğiz dijital çok dikkat dağıtıyor ve hız kazanmanı engelliyor.
2-en son fiyatına baktıgımda 20k idi sanırsam bunun üzerine biraz daha para ekleyip dershaneye gidilebilir.
3-konu anlatımı konusundan zaten YouTube'da bir sürü sayamayacağım kadar iyisinden kötüsünden hoca var hatta oradaki hocalardan anlamayıp YouTube'deki hocalardanda anlayabilirsin yani gereği yok.

Son düzenleme:
Canım kardeşim orada paragrafı kesip "ehehe bak sadece ders çalış demişsin" demek seni haklı çıkarmaz. 10. sınıfta bir öğrencinin TYT için ek çalışma yapmasına gerek yok. Ek çalışma 12. sınıfta yapılır. Bunu anlaması çok mu zor anlamıyorum ? Git sınav birincilerine bak, derece yapanlara sor çoğu 11. sınıfın yazında sınava çalışmaya başlamıştır. Arada sadece tek tük 2-3 yıldır sınava hazırlanan manyak bulursun. Çünkü konuyu bilen adamın sınava hazırlanması çok kısa sürer sadece soru çözmesi gerekir.
Hocam kendi yazdığınızla çelişiyorsunuz. Paragrafı kesmeme gerek bile yok çünkü zaten paragrafın genelinde aynı konudan bahsediyorsunuz ki kesmem yanıldığınızı değiştirmiyor. Rakip mi eliyorsunuz bilmiyorum ama siz anlamasanız da tekrar söylüyorum, konuyu bilmek yetmiyor. 10. sınıfta Tyt matematiğe bakabilir. Ha tabii ki ne kadar erken çözmeye başlarsa onun kârı. İsterse kendine "ehehe sadece dersi dinle" diyebilir.
Evet sınava hazırlanmasına gerek yok çünkü. Sınava hazırlanmamak =/= test çözmemek. Öğrencilerin yaptığı en büyük hata bu, ben sınava hazırlanacağım diye sadece TYT-AYT'yi düşünüyorlar sanki TYT-AYT'de lise dışı konular soruluyormuş gibi. Konuyu bilen adamın soru tarzlarını öğrenmesi çok kolaydır çünkü temelini bildiği için sadece yapamadığı soru tarzını sorar, öğrenir ve yoluna devam eder ama yarım yamalak test çözmeye çalışan insanlar son sınıfa gelir ve bana kaynak önerin, konu anlatımı önerin diye ortalıkta başı kesilmiş ördek gibi dolanır.
Konuyu bilen adamın soru tarzlarını öğrenmesi kolaydır fakat Tyt matematikte soru çeşidi bitmez. Bir şeyi değiştirir bakarsın başka bir çeşit ortaya çıkar, anlayacağın bu soru tarzı ile ilgili değil adapte olabilmekle ilgilidir.

Geometri: Merkeze Teğet, Kenan Kara İle Geometri
Matematik:Rehber Matematik, Mert Hoca, Bıyıklı Matematik, Matematiğin Güler Yüzü
Türkçe:Rüştü Hoca

Geometri kaynak önerisi verebilirim ama geometri seviyen nasıl yani özel üçgenler vs. bilgin nasıl 0 mısın geometride.

1-YKS'de sınavı dijitalden çözmeyeceğiz dijital çok dikkat dağıtıyor ve hız kazanmanı engelliyor.
2-en son fiyatına baktıgımda 20k idi sanırsam bunun üzerine biraz daha para ekleyip dershaneye gidilebilir.
3-konu anlatımı konusundan zaten YouTube'da bir sürü sayamayacağım kadar iyisinden kötüsünden hoca var hatta oradaki hocalardan anlamayıp YouTube'deki hocalardanda anlayabilirsin yani gereği yok.
Geometride sıfır değilim özel üçgenler bilgileri var. Sadece 9. sınıf Geometri'den eksikler var onlarda 1 sene geçtiği için tekrar etmediğimden dolayı.

Geometride sıfır değilim özel üçgenler bilgileri var. Sadece 9. sınıf Geometri'den eksikler var onlarda 1 sene geçtiği için tekrar etmediğimden dolayı.

Hocam belirttiğim geometri hocalarına bir bakın hangisinden anlarsınız mert hoca, rehber matematik, merkeze teğet, kenan kara önce bir bu hocaların geometri kamplarına bakın bu kanalların hangisinden anlarsanız o kanalın kampına katılın.
Şu anda evde olmadığım için elimdeki kaynakları tam söyleyemiyorum eve geçtiğimde kaynak önerisi verebilirim size.

Kardeşim her şeyden önce abi tavsiyesi olarak söylüyorum şimdiden başla ben 12.sınıfım çalışmaya son 2 aydır başladım hiç bir şey yetişmiyor mezuna bırakacağım gibi..

Hocam belirttiğim geometri hocalarına bir bakın hangisinden anlarsınız mert hoca, rehber matematik, merkeze teğet, kenan kara önce bir bu hocaların geometri kamplarına bakın bu kanalların hangisinden anlarsanız o kanalın kampına katılın.
Şu anda evde olmadığım için elimdeki kaynakları tam söyleyemiyorum eve geçtiğimde kaynak önerisi verebilirim size.
Tamamdır bekliyorum.

Kardeşim her şeyden önce abi tavsiyesi olarak söylüyorum şimdiden başla ben 12.sınıfım çalışmaya son 2 aydır başladım hiç bir şey yetişmiyor mezuna bırakacağım gibi..
Herşey gönlünüzce olur inşallah.

Geri
Yukarı