U seri işlemcili laptopla video edit yapılır mı?

Bütçe
40.000e kadar bütçem var

elfs24

Yoctopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
SSD
Üniversite için laptop alacağım. Bölümüm çevirmenlik olduğu için yüksek performanslı bilgisayara ihtiyacım yok sadece pilin uzun süre dayanması benim için önemli. Biraz araştırınca Intel'de de AMD'de de u serili işlemcilerin pilinin uzun süre dayandığını öğrendim. U serili işlemcili laptoplardan birini almayı düşünüyorum ama çok sık olmasa da bazen video editi yapmam gerekiyor. Bu durumda bu işlemciyle sorunsuz video editi yapılır mı? Ya da P veya H serili işlemcisi olan laptoplardan birini mi almalıyım?
P veya H serili işlemcisi olan laptop alırsam şarjı ne kadar dayanır? U serili işlemcisi olan laptop alırsam şarjı ne kadar dayanır?

Birkaç senedir Ryzen 3 3250U işlemci kullanıyorum çift kanal RAM ile ve üzmedi beni şahsen ki arkadaşların dediği yeni nesil Ryzen 5 veya Ryzen 7 işlemciler çok daha iyidir.

Üniversite için laptop alacağım. Bölümüm çevirmenlik olduğu için yüksek performanslı bilgisayara ihtiyacım yok sadece pilin uzun süre dayanması benim için önemli. Biraz araştırınca Intel'de de AMD'de de u serili işlemcilerin pilinin uzun süre dayandığını öğrendim. U serili işlemcili laptoplardan birini almayı düşünüyorum ama çok sık olmasa da bazen video editi yapmam gerekiyor. Bu durumda bu işlemciyle sorunsuz video editi yapılır mı? Ya da P veya H serili işlemcisi olan laptoplardan birini mi almalıyım?
P veya H serili işlemcisi olan laptop alırsam şarjı ne kadar dayanır? U serili işlemcisi olan laptop alırsam şarjı ne kadar dayanır?

R7 5825U'ya da R5 5625U işleöcili cihazlara yönelebilirsiniz.

Artık günümüz U ibareli işlemcilerin performansı da gayet yüksek, istediğini yapabilirsin. Mesela 5625U gibi bir işlemci benim masaüstünde kullandığım Ryzen 2600 işlemciden daha performanslı.
U serisinde video edit yapılır ancak H serisi kadar hızlı olmaz. Önceliğiniz pil ise u serisi ve pili büyük laptop alabilirsiniz.
Birkaç senedir Ryzen 3 3250U işlemci kullanıyorum çift kanal RAM ile ve üzmedi beni şahsen ki arkadaşların dediği yeni nesil Ryzen 5 veya Ryzen 7 işlemciler çok daha iyidir.
R7 5825U'ya da R5 5625U işleöcili cihazlara yönelebilirsiniz.
Hiçbir zaman çok oyun oynayan biri olmadım ama oyun oynamak istersem U işlemciyle oynayabilir miyim peki? (steamdeki karmaşık olmayan chill olan oyunlardan)

Hiçbir zaman çok oyun oynayan biri olmadım ama oyun oynamak istersem U işlemciyle oynayabilir miyim peki? (Steam'deki karmaşık olmayan chill olan oyunlardan)

Oynayabilirsiniz tabii ki. U serisi genel olarak daha az enerjiyle daha çok verim almak için var. Diğer seriler kadar güçlü olmasalar da iyi bir u serisi işlemci ile oynayamayacağınız oyun yok.

Hiçbir zaman çok oyun oynayan biri olmadım ama oyun oynamak istersem u işlemciyle oynayabilir miyim peki? (Steam'deki karmaşık olmayan chill olan oyunlardan)

Kendi kullandığım işlemci üzerinden örnek vereyim. RAM'leri çift kanal yapmaz isen her zaman potansiyelinin yarısını alırsın. Oyun oynayacaksan Intel tercih etme. Sistemim R7 5825U 16 GB RAM oynarığım oyunlardan birkaç örnek olarak Forza 4 düşük orta ayarlarda 1080p 50 60 FPS GTA 5 offline 720p düşük ayarlar 60FPS civarı CS:GO her şey en yüksrk(stok ayarlar) 90 100 FPS CS:GO en düşük 150 200 FPS Battlefield 4 720p stok ayatlar 60 FPS civarı.

Ryzen işlemcili çift kanal RAM olan her laptopta rahatlıkla kafa dağıtmalık oyunları oynayabilirsin. Ek olarak sıcaklıklar çok düşük. Forza da GPU 64 CPU 68 derecelerde dolanıyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı