Ubisoft oyunlarına neden Türkçe dil destegi getirmiyor?

Fazla iyimser düşünüyorsunuz. Son kez şunu söylemek istiyorum: Witcher 3 ilk çıktığında oyunda Türkçe dil desteği yoktu fakat sonradan Türk oyuncuların mail atması sonucunda Witcher 2 ve 3'e Türkçe dil desteği eklendi. Yıllarca Ubisoft'a kaç kez mail atılmıştır fakat Ubisoft hiçbir zaman eklemedi. Eklemek isteselerdi çoktan eklerlerdi.

Bunu anlatmaya çalışıyoruz da işte anlamıyorlar. Neyse bana hava hoş. Ben oyunları İngilizcede oynarım, İngilizce bilmeyenlerin sorunu.
Rockstar da mı Türk düşmanı hocam 😄 Biz de mail attık 2010'larda GTA V Türkçe çıksın diye 🙏

@kcg Rockstar için net konuşamayacağım fakat Ubisoft için net konuşabilirim. Olaya gerçekçi bakmak lazım, Afganistan gibi ülkelerde Ubisoft+ özelliği varken bu özellik Türkiye'ye sonradan eklendi. Neyse oyunlara Türkçe yama arayın artık, sizin sorununuz 🙏 Beni ilgilendiren bir durum yok. Şahsen tepkimi ortaya koyup yoluma devam ediyorum.

@kcg Rockstar için net konuşamayacağım fakat Ubisoft için net konuşabilirim. Olaya gerçekçi bakmak lazım, Afganistan gibi ülkelerde Ubisoft+ özelliği varken bu özellik Türkiye'ye sonradan eklendi. Neyse oyunlara Türkçe yama arayın artık, sizin sorununuz 🙏 Beni ilgilendiren bir durum yok. Şahsen tepkimi ortaya koyup yoluma devam ediyorum.
Ben RDR2'yi Türkçeye çevirdim zamanında hocam merak etmeyin benim bir sorunum yok. Tepki göstereceğiniz yer de şirketler değil faizi yerin altına düşürenler.

Ama olay Türkçe desteğine gelirse çok farklı bir durum olur en kötü bir Türkçe yama yı kullanıp yapılmamış ufak tefek yerleri yapıp yayınlarsınız çok zor bir şey değil
Aslında zor bir şey hocam. İngilizceden Türkçe'ye çeviri daha sonra bu diyalogları düzenleme, oyuna yerleştirme. Hani böyle basit işlemler gibi söyleniyor ama arkasında birçok kişi var bunun.

Ama olay Türkçe desteğine gelirse çok farklı bir durum olur en kötü bir Türkçe yama yı kullanıp yapılmamış ufak tefek yerleri yapıp yayınlarsınız çok zor bir şey değil
Mesele zaten bu değil. Türkiye pazarına girmek isteyen firmalar, elalemin Türkçe yamalarını bakmaz, oyunlarına baştan sona Türkçe dil desteği eklerler. Asıl mesele, o adamın o Türkçe dil desteğini ekledikten sonra o dil seçeneğinden ne kadar para kazanacağıdır. Aksi takdirde, sizin dediğiniz gibi her firma bu desteği hayrına sağlamaz. Basit bir arz-talep meselesi.

Yeni konular

Geri
Yukarı