Ubuntu Deneyimlerim

RealtimeUfuk

Kilopat
Yer
Beylikdüzü, İstanbul
Merhaba arkadaşlar adım Ufuk;
Öncelikle tüm serüven java'da kod yazarken aklıma gelmesiyle başladı. Yıllardır windows kullandım ve artık buna dur demenin zamanı gelmişti ama şöyle bir sorun vardı. 2 ay önce yeni bir orta seviyeli oyun bilgisayarı almıştım, bunun oyun oynatacağını varsayarak aldığım için ubuntu'ya geçsem mi geçmesem mi diye çok düşündüm. Sonunda karar verdim ve kurdum, aslında OS X Sierra kurmak istiyordum ama donanım tanıtmak gibi şeyler biraz meşakkatli olduğu için hiç girmek istemedim. Şimdi 1 haftadır ubuntu kullanıyorum, stabilitesine hızına gerçekten hayran kaldım. Daha önce neden kurmadım dedim kendi kendime. Oyun için topladığım makinede oynadığım tek oyun vardı, evet gönüllerimize taht kuran CS:GO. Steam'ı ubuntuya kurup CS:GO'yu sıkıntısız oynayabileceğimi öğrendim, açıkçası çok mutlu oldum diyebilirim. Programlar genelde ubuntu software center'dan kuruluyor, ama bazıları orada olmadığı için (Android Studio) uçbirimi açıp kod yazarak kuruyorum, bir işletim sisteminden ancak bu kadar zevk alınabilir! Ekran kartının sürücüsünü kurarken de hiç sorun yaşamadım, AMD sitesinden direkt olarak indirdim, uçbirimden komutlarla kurulumu gerçekleştirdim ekran kartını anında tanıdı.
Yazılımcı arkadaşlara ubuntuyu öneriyorum eğer OS X kullanmıyorsanız. Şu an 1 haftamı sorunsuz bir şekilde ubuntuda tamamladım. Gelecek deneyimlerimi burada yine sizlerle paylaşacağım, sağlıcakla kalın :)

Screenshot from 2017-03-10 20-43-52.png
Screenshot from 2017-03-10 20-39-31.png
Screenshot from 2017-03-10 20-39-53.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sonunda Linux işletim sisteminden Ubuntu'yu beğenen birisi çıktı takdir ediyorum seni [emoji106]

Bir sorum olacak arayüzün komutlarını alabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı