İlk Ubuntu deneyimim!

Çok teşekkür ederim ama buldum. Siz hangi dağıtımı önerirsiniz ya da Ubuntu'da kalayım mı?
Sistemi yeni kurduysanız Kubuntu, Elementary OS; Sisteminiz iyiyse Deepin Linux öneririm yeni kullanıcılar için iyi ve stabil dağıtımlardır. İnternette aratıp gözünüze güzel geleni kurabilir ya da kurmadan canlı olarak deneyebilirsin.

Sisteminiz iyiyse Deepin Linux öneririm yeni kullanıcılar için iyi ve stabil dağıtımlardır.
Bir ara spyware olduğu söylemi çıktı, Deepin her ne kadar açıklama yapsa da içime sinmiyor. Çok DDE istiyorsa UbuntuDDE Remix var.

macOS tarzı dağıtımlar için elemantaryOS veya UbuntuDDE olabilir. Onun dışında öyle bir sisteme Kubuntu öneririm.

Ubuntu'nun yeni sürümleri çok sıkıntılı. Bir daha şans vereyim diye denemiştim ama, keşke o şansı vermeseydim. Saçma sapan hatalar ve buglar var. Ubuntu'dan sıkılırsanız, MX Linux, Debian, Deep'in dağıtımınlarını denersiniz.

Ubuntu'yu ben de sevmem ancak memnunsanız kalabilirsiniz. Ben kısa süre Ubuntu kullandım ancak bir sürü bug ile karşılaştım. Ayrıca Ubuntu diğer dağıtımlar gibi değil, çok ağır.

Ben Mint kullanmanızı tavsiye ederim. Belki HDD'den dolayı bir yavaşlık hissedersiniz ama Ubuntu'dan çok daha güzel bir dağıtım.

Yeni konular

Geri
Yukarı