İlk Ubuntu deneyimim!

michealdoge

Hectopat
Yer
Müzik arıyor.
Daha fazla  
Selamlar herkese! Nasılsınız bakalım? İyisinizdir inşallah. Ben konuya gireyim hemen.
2 gün önce eski laptopuma Ubuntu yükledim. Normalde Pardus yüklemek istemiştim ama wifi sürücüsünü kuramadığım için ondan vazgeçtim. Baktım her yerde Ubuntu öneriliyor. Onu yükleyeyim dedim. Zaten sürücüm için de kurulum videoları Ubuntu içindi. Laptopu iş bilgisayarı gibi kullanacağım için oyun falan oynamayacağım. Ama merak ettim. Ubuntu işletim sistemli bilgisayarlar Steam, Epic gibi oyun kütüphanelerini ve oyunlarını destekliyor mu? Bu yazıyı yazmak için de Ubuntu'yu kullanıyorum. Bu arada çok iyi bir performans artışı var. Herkese öneririm. En çok beğendiğim özelliği şu konsol tarafından bayağı bir ayarlama yapabilmeniz. Bir sıkıntı olursa buraya yazarım.

Selamlar herkese! Nasılsınız bakalım? İyisinizdir inşallah. Ben konuya gireyim hemen.
2 Gün önce eski laptopuma Ubuntu yükledim. Normalde Pardus yüklemek istemiştim ama Wi-Fi sürücüsünü kuramadığım için ondan vazgeçtim. Baktım her yerde Ubuntu öneriliyor. Onu yükleyeyim dedim. Zaten sürücüm için de kurulum videoları Ubuntu içindi. Laptopu iş bilgisayarı gibi kullanacağım için oyun falan oynamayacağım. Ama merak ettim. Ubuntu işletim sistemli bilgisayarlar Steam, Epic gibi oyun kütüphanelerini ve oyunlarını destekliyor mu? Bu yazıyı yazmak için de Ubuntu'yu kullanıyorum. Bu arada çok iyi bir performans artışı var. Herkese öneririm. En çok beğendiğim özelliği şu konsol tarafından bayağı bir ayarlama yapabilmeniz. Bir sıkıntı olursa buraya yazarım.

Mint kurun Ubuntu çok buglu yine de sevindim bir sorun olmamasına.

Welcome the Linux family.

Son düzenleme:
Öncelikle hayırllı olsun. Epic Games desteklemiyor ancak Steam'den Valve'ye ait tüm oyunları oynatabilir ayrıca Linux destekli oyunları oynayabilirsiniz. Eğer oynamak istediğiniz oyun Linux destekli değilse protondb.com sitesinden bakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı