Ubuntu için hangi programların yüklenmesi gerek?

Killerby34

Picopat
Daha fazla  
Ben yeni Ubuntu yükledim ve yüklemem gereken önemli programlar vardır herhalde diye tahmin ediyorum önerilerinizi beklerim. (Firefox ve LibreOffice kurulu)

Ben yeni Ubuntu yükledim ve yüklemem gereken önemli programlar vardır herhalde diye tahmin ediyorum önerilerinizi beklerim. (Firefox ve LibreOffice kurulu)
Driverlarını yükleyebilirsin.

Çok lazım olmasada "neofetch" paketini kur.
Kod:
sudo apt install neofetch
ile indir sonra terminale "neofetch" yaz sana bütün sistem bilgilerini gösterir.

sonra "wine" kurabilirsin.

Benimki öneride çok uyarı şimdi sen yeni kurduğun göre bazen birkaç harici şeylerden (klavye fare USB) yanıt almayabilirsin bu durumda farenin klavyenin ya da neyse modelini yaz youtubdan driver yükle böyle dedim ama bu her yerde olabilir bence bir şey kurmadan sen bir yeniden format at ama sade at yazılım kalsın bilgisayar yazılımı benimsesin.

Önce güncelleştirmeleri yapın, ardından Windows üzerinde kullanmış olduğunuz programların Linux sürümlerini bulup indirin, eğer yoksa alternatiflerini indirebilirsiniz.

Merhaba,

Ubuntu içerisinde zaten Libreofis, Firefox yüklü geliyor. Ben genelde SNAP / FLATPAK ile uygulama yüklemenizi tavsiye edebilirim. Ben kendi bilgisayarımda öyle yapıyorum.

#VLC Player
sudo snap install vlc
#Spotify
sudo snap install spotify
#Brave Browser
sudo snap install brave
#Netflix
sudo snap install netflix-web
#Telegram
sudo snap install telegram-desktop
#Whatsapp
sudo snap install whatsapp-app

ve daha birçoğuna Install Linux apps using the Snap Store | Snapcraft buradan ulaşabilirsin.

Geri
Yukarı