Ubuntu kullanılır mı ?

arslan336

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben daha önce hiç linux kullanmadım ve ubuntunun görüntüsü cidden hoşuma gitti. Sizce kullanabilir miyim ubuntuyu ve biraz eski oyunlar oynuyorum uyum sıkıntısı yaşar mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
1 hafta önce bu maceraya atıldım. Kurulumu oldukça basit ve windowsun yanına kurdum. Parçalarım uyumluluk sorunu yapmadı. Basit bir kurulumdan sonra word exel için kendisinden gelen Libreoffice yi kullanıyorum. İlk başta internete bağlanırken sıkıntı yaşadım ve dns değiştirdiğim zaman düzeldi sonra flash player sıkıntısı yaşadım. Ubuntu yazılım merkezinden uygulama kurmak basit fakat terminal ile kurmak(windowsdaki cmd vardır ya ) hiç alışık olmadığım bir şeydi ve ubuntu TR wiki den kodları yazarak uygulamaları kurdum zaten adamlar güzel güzel anlatmış. PC de internette geziniyorum vlc den başka uygulama kurmadım normalde vlc ye de gerek yoktu fakat dizilerde altyazı olayını vlc'den hallettiğim için kurdum. Windows'tan daha rahat gibi görünyor şuanlık. Benim bilgisayarım çok iyi değildi windows'ta sorun yaşadığım için ubuntu kurdum ve gayet rahatım şuan. Başka sorun varsa etiketleyip sorarsan sevinirim. :)

Kullanıp öğrendikçe daha çok zevk alacağın bir sistem. Ama yinede oyun konusunda yeterli değil. Oyunlar için Wine - PlayOnLinux gibi yazılımlar aracılığıyla Ubuntu'ya da oyun kurabilirsin ama her oyunu desteklemez. Sitelerinde desteklediği oyunlar mevcut. Oradan inceleyebilirsin. Onun dışında Windows'u aratmaz. Tavsiye edilir.
Home - PlayOnLinux - Run your Windows applications on Linux easily!

Kesinlikle kullanmanı tavsiye ederim. Güvenlik ve sadelik olarak Windowsun ötesine geçtiğini söyleyebilirim. Keşfedilecek çok şey var Linux dünyasında. Eğer çok oyun oynuyorsan kaynak sıkıntısı ve kurulumlarda zorluklar çekebilirsin ve ekran kartından maximum gücü alacağınıda düşünmüyorum çünkü driver konusunda çok bi güncelleme alamıyorsun. Tabi bunlar kişisel düşüncelerim. ☺

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı