Ubuntu kurulumu "Completing the ubuntu installation" da bekletiyor

JetWarker

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, bir süredir Windows'dan farkı bir işletim sistemi kurmaya çalışıyorum bilgisayarım kötü öldüğü için. Önce Android tabanlı işletim sistemlerini denedim, hiçbiri olmadı. Sonra olmayınca o kadar heves ettim bari düşük sistem gereksinimli, güzel arayüzlü bir işletim sistemi kurayım dedim. Önce Xubuntu denedim, olmadı. Sonra zorinos denedim, o da olmadı. En son dedim bari ubunutu kurayım, en popüleri o. Sıkıntısız kurarım herhalde diye düşündüm. Bu sefer ümitliydim olacağına çünkü sistem açıldı, ubunutu arayüzü içerisinde sistemi kurmayı başladı. Öncekiler ya introda takılıyordu ya düz terminal açılıyordu fakat olmuyordu ya da açılırken bilgisayar kapanıyordu falan. Bunda da iyi güzel yükleme devam etti. Sonra geldik gene siyah ekranda 3 satır bir koda. 1 saattir bekliyorum fakat herhangi bir ilerleme olmadı. Bir sorun mu var yoksa bayağı bir beklemek mi lazım? Not: ESC'ye basınca herhangi bir şey olmuyor.

1598356288061493083470634689375.jpg

@JetWarker Bios'unuz UEFİ mi Legacy mi? USB'ye nasıl ve neyle yazdırdınız?
Hocam diski bölerek Bu linkteki program ile iso dosyasını o diske bağladım. Usb olsa daha iyi olurdu da bulamadım evde. 😅
@JetWarker Bios'unuz UEFİ mi Legacy mi? USB'ye nasıl ve neyle yazdırdınız?
Yanlış bilmiyorsam bilgisayarım UEFI desteklemiyor. Intel Pentium E5300 işlemcim. Ana kartı bilmiyorum ama belli ki o da en kötülerinden biri.

Hocam diski bölerek Bu linkteki program ile iso dosyasını o diske bağladım. Usb olsa daha iyi olurdu da bulamadım evde. 😅

Yanlış bilmiyorsam bilgisayarım UEFI desteklemiyor. Intel Pentium E5300 işlemcim. Ana kartı bilmiyorum ama belli ki o da en kötülerinden biri.
Sanırım USB ile denemediğiniz için olmuyor. Bir de Secure boot Linuxlarda kapalı oluyor diye duymuştum. @gen2 @Kerem00 @deleted @cengover_ekin @Faruk28 Adını unuttuğum varsa af eylesin.

Bu şekilde yükleme oluyor mu? Benim bilgim yok bu yöntem hakkında.
Hocam birkaç videoda gördüm youtube üzerinden de, bende olmadı maalesef. Windowsu bu şekilde diske kurmuştum. Onda da usb ile olmamıştı. Ya bir şeyler yanlış ama ne yanlış acaba. Aklıma takıldı diye sormak istiyorum, ben bu şekilde kurulum yaptığımda işletim sistemini kurarken nereye kuruyor acaba? İso dosyasını bağladığım diske mi yoksa C diskine falan mı? Eğer C diskine kuruyorsa ondan dolayı da olabilir sorun. 2 GB boş alan var çünkü C diskinde.
USB'siz kurulumlar hakkında bir bilgim yok fakat her zaman yapmanız gereken iki tane ayar var. UEFI/BIOS üzerinde -varsa- Secure Boot kapalı olmalı ayrıca Windows üzerinde güç seçeneklerinde "Hızlı Başlatma" kapalı olmalı.
Bildiğim kadarıyla UEFI yok. Olup olmadığına nasıl emin olabilirim acaba?

Hocam birkaç videoda gördüm youtube üzerinden de, bende olmadı maalesef. Windowsu bu şekilde diske kurmuştum. Onda da usb ile olmamıştı. Ya bir şeyler yanlış ama ne yanlış acaba. Aklıma takıldı diye sormak istiyorum, ben bu şekilde kurulum yaptığımda işletim sistemini kurarken nereye kuruyor acaba? İso dosyasını bağladığım diske mi yoksa C diskine falan mı? Eğer C diskine kuruyorsa ondan dolayı da olabilir sorun. 2 GB boş alan var çünkü C diskinde.

Bildiğim kadarıyla UEFI yok. Olup olmadığına nasıl emin olabilirim acaba?
Windows + R yapıp çıkan pencereye ''msinfo32'' yaz ve Bios modu kısmına bak. Ek olarak baktığım kadarıyla iki tane Wubi programı varmış ve sen ''WUBIUEFI'' olanı kullanmışsın. Wubi, the easiest way to Linux! - Browse Files at SourceForge.net Acaba birde bu program ile dener misin ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı