Ubuntu kurulumu "Completing the ubuntu installation" da bekletiyor

JetWarker

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, bir süredir Windows'dan farkı bir işletim sistemi kurmaya çalışıyorum bilgisayarım kötü öldüğü için. Önce Android tabanlı işletim sistemlerini denedim, hiçbiri olmadı. Sonra olmayınca o kadar heves ettim bari düşük sistem gereksinimli, güzel arayüzlü bir işletim sistemi kurayım dedim. Önce Xubuntu denedim, olmadı. Sonra zorinos denedim, o da olmadı. En son dedim bari ubunutu kurayım, en popüleri o. Sıkıntısız kurarım herhalde diye düşündüm. Bu sefer ümitliydim olacağına çünkü sistem açıldı, ubunutu arayüzü içerisinde sistemi kurmayı başladı. Öncekiler ya introda takılıyordu ya düz terminal açılıyordu fakat olmuyordu ya da açılırken bilgisayar kapanıyordu falan. Bunda da iyi güzel yükleme devam etti. Sonra geldik gene siyah ekranda 3 satır bir koda. 1 saattir bekliyorum fakat herhangi bir ilerleme olmadı. Bir sorun mu var yoksa bayağı bir beklemek mi lazım? Not: ESC'ye basınca herhangi bir şey olmuyor.

1598356288061493083470634689375.jpg

Windows + R yapıp çıkan pencereye ''msinfo32'' yaz ve Bios modu kısmına bak. Ek olarak baktığım kadarıyla iki tane Wubi programı varmış ve sen ''WUBIUEFI'' olanı kullanmışsın. Wubi, the easiest way to Linux! - Browse Files at SourceForge.net Acaba birde bu program ile dener misin ?
Normalde bu tarz konularda çok korkak olmam aman virüs girecek diye fakat antivürs kapalı olmasına rağmen ilk defa böyle bir hata alıyorum. İnternetten baktım, regedit bölümünden ilk hatayı kaldırmayı başardım. Yeniden başlatınca açmaya çalıştığımda da 2. hatayı aldım. Devam etmeli miyim acaba?
Screenshot_1.jpg
Screenshot_2.jpg

Ubuntu UEFI destekliyor...
UEFI Destekliyor derken, legacy desteklemiyor anlamında mı?

Normalde bu tarz konularda çok korkak olmam aman virüs girecek diye fakat antivürs kapalı olmasına rağmen ilk defa böyle bir hata alıyorum. İnternetten baktım, regedit bölümünden ilk hatayı kaldırmayı başardım. Yeniden başlatınca açmaya çalıştığımda da 2. hatayı aldım. Devam etmeli miyim acaba?Eki Görüntüle 648328Eki Görüntüle 648329
Az önce bende uygulamayı açtım fakat hiç bir virüs programı engellemedi. Denemediğim için bir şey söyleyemiyorum kusura bakmayın fakat Youtube'da bir çok videosu var.

Bir USB olsun elinizde mümkünse ve imaj dosyasını Rufus ile yazdırın. Linux tarafında sorunsuz imaj yazılımları için Rufus'u öneriyoruz. ISO'yu yakmadan önce yazılım içinden doğrulama yapmayı da unutmayın.

Az önce bende uygulamayı açtım fakat hiç bir virüs programı engellemedi. Denemediğim için bir şey söyleyemiyorum kusura bakmayın fakat Youtube'da bir çok videosu var.
Sorunu çözdüm hocam, deniyorum o zaman şu an.
Bir şekilde uygulamayı açtım şimdi de bu hatayı alıyorum. Bitmiyor hatalar...

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.jpg
    Screenshot_3.jpg
    14,2 KB · Görüntüleme: 23
Sorunu çözdüm hocam, deniyorum o zaman şu an.

Bir şekilde uygulamayı açtım şimdi de bu hatayı alıyorum. Bitmiyor hatalar...
Bu yüzden kimseye ubuntu tavsiye etmiyorum. Apt'nin bitmek bilmeyen problemleri. Performasın yerlerde sürünmesi. Uygulamalarda sürekli karşılaştığım problemler. Ne zaman Ubuntu denesem karşıma çıkan şeyler hatta geçenlerde bilgisayarıma format attım bir sitenin PopOs işte şöyle güzel böyle güzel aldatmacısını okuduktan sonra kurayım dedim güzelse kullanırım yıllar sonra hem değişiklik iyidir. Kurdum bilgisayar açılırken background bir kahverengi oluyor bir siyah oluyor. sonra tekrar kahverengi oluyor, gnome tweaks kurdum 3 5 değişiklik yaptım onayladım kendi kendine kapandı. Ardından bir performans testi yapayım dedim, ne göreyim işlemci %20 yavaş sonuçlar veriyor direk bastım formatı 10 dakika kurulu kalmadı yani. Allah kolaylık versin.

Zorin OS'da Ubuntu tabanlı kardeşim, bence sen Fedora'ya falan bir göz at.
İnternet üzerinde araştırmama göre arayüz/performans olarak (garip bir oranlama ama grafik tasarımla da yakından ilgili olduğumdan kötü arayüze dayanamıyorum) bulabildiğim en iyisi ZorinOS. Bahsettiğiniz İşletim sisteminin ne gibi özellikleri var acaba? Linux işletim sistemine geçmemin tek sebebi az çok bir yatkınlık kazanmak ve daha hızlı olmasını istemem. Şu anda 12. sınıf olduğumdan linux öğrenmeye vakit ayıramam ama normal kullanım olarak kullanabilirim diye düşünüyorum. Zaten derslerden dolayı çok fazla bilgisayara giremiyorum, yani az çok bir yatkınlık kazanmak amacım ve cidden hiç bilgim yok. Tek bildiğim sudo yazınca yönetici olarak çalıştır gibi bir şey oluyor. :) Basitçe neden Fedora kullanmam gerektiğini söyleyebilir misiniz? Bilgisayar özelliklerimi de söyliyeyim daha açıklayıcı olması için. 4 GB Ram Intel pentium E5300 Ekran kartı yok. Harddiskte de yaklaşık 25 gb alan var bu işletim sistemine ayırabileceğim. Son olarak belirtmek istiyorum ki sadece şimdilik performansın çok önemli olduğu bir işletim sistemine ihtiyacım var. Üniversiteyi kazanınca babmın bilgisayar sözü var. O zamana gelince bu seçeceğim performans odaklı işletim sistemini büyük bir ihtimal değiştireceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı