Çözüldü Ubuntu NVIDIA GTX550 Ti sürücüsü kurulumu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

cagatay1926

Decapat
Linux Mint Xfce'nin çökmesinin ardındaki sebep için net bir şey söyleyemem çünkü aldığın hatanın ne olduğunu söylememişsin, belki disk biçimlendirmesi yüzünden, belki de donanım kaynaklı bir hata alıyorsundur. Aldığın hatayı bulup yazarsan çözüm bulabiliriz. Ayrıca oyunlardaki performans hakkında; CS:GO, Minecraft gibi doğrudan Linux destekli oyunlarda performans artışı oluyor. Mesela bende Windows 10'da 60 FPS aldığım Minecraft, Linux dağıtımlarını kullanırken 90 FPS'leri görüyor ve Windows'ta aldığım saçma sapan hataları almıyorum. Üstelik Steam proton, play on Linux, Lutris gibi araçlarla Windows destekli oyunları Linux'ta oynayabilirsin.

Hocam sorunun HDD kaynaklı olduğunu düşünüyordum, başka bir HDD ile deniyorum şu an kurdum fakat GTX550 Ti ekran kartının driverini güncelleyemiyorum, sürücü yönetiminde normalde çıkıyordu ama şimdi sürücü aranıyor diye dönüp duruyor bulmuyor, ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sorunun HDD kaynaklı olduğunu düşünüyordum, başka bir HDD ile deniyorum şu an kurdum fakat GTX550 Ti ekran kartının driverini güncelleyemiyorum, sürücü yönetiminde normalde çıkıyordu ama şimdi sürücü aranıyor diye dönüp duruyor bulmuyor, ne yapabilirim?

Ne yazık ki onboard GPU kullandığım için bu tip sorunlarda ne yapılabileceğini bilmiyorum, kusuruma bakmayın. Tek bildiğim şey NVIDIA'nın Linux için açık kaynak sürücü paylaşmadığını ve kapalı kaynak sürücülerin kullanım esnasında sıkıntı çıkarabildiği. Belki @gen2 veya @OzgunP hocam yardımcı olabilir bu sorun hakkında.

Ozgun kardesimiz daha iyi anlar Ubuntu konularindan. Nvidia'nin sitesinden baktigimda kartinin 390 suruculeri tarafindan desteklendigini gorebiliyorum. Herhalde Ubuntu'da bir sikinti var.

Ozgun kardesimiz daha iyi anlar Ubuntu konularindan. Nvidia'nin sitesinden baktigimda kartinin 390 suruculeri tarafindan desteklendigini gorebiliyorum. Herhalde Ubuntu'da bir sikinti var.
Hocam bir kaç kere yeniden başlatma ve advanced modda değil de normal modda başlatınca gördü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı