Ubuntu vs Linux Mint vs Kali Linux vs Debian vs Elementary OS

Hangi Linux dağıtımı daha çok kullanılıyor (popüler) yazmak istemeyenler oy verebilir.

• Oy verenlerin toplamı
    41
  • Anket kapandı .
Aralarından bir tek Ubuntu'yu kullandım ve kullanışı gayet kolaydı. Eğer 1-2 saat internette takılır geçerim diyorsan bu söylediğin sistemler gayet güzel. Ama oyun oynayacağım, bilgisayardan en iyi performansı almak istiyorum diyorsan Arch tabanlı sistemleri öneririm.

Tabanlı olayı şöyle oluyor: Mesela Ubuntu, Debian tabanlı bir sistem. Aslında özünde Ubuntu üstüne modifikasyonlar yapılmış bir Debian sistem. Millet bir distroyu alıp kendince özelleştirip tekrar sunuyor.

Başlangıç dostu bir işletim sistemi?

işte bende o yüzden Linux Minte daha çok ilgi duyuyorum.
Evet Ubuntu türevleri ile önde.
Benzer tabanlı derken ne demek istedin anlamadım😶
Başlangıç için ElementaryOS sade ve şık bir arayüze sahip. Ayrıca hafif bir işletim sistemi.

Hangisi daha çok kullanılıyor diye sorarsan cevap Ubuntu olur, hangisi daha iyi diye sorarsan cevap Ubuntu olmaz. Elemantary OS ile Kaliyi denemedim, Debian'da tam anlamıyla masaüstü kullanımı için iyi denemez, Linux Mint'i Ubuntu'dan iyi görürüm.

bu 5 tanesinin içerisinden Mint daha popülerdir. ama genel dağıtımlar içerisinden arch tabanlı dağıtımlar debian tabanlılara göre daha popülerdir (bence)..

Geri
Yukarı